Baložu pilsētas pašvaldība, ieguldot tai piederošos nekustamos īpašumus 101,1 hektāru platībā 839 390 latu vērtībā privātās kapitālsabiedrībās, ir pārkāpusi normatīvajos aktus, konstatējusi Valsts kontrole (VK).

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
VK konstatējusi, ka, lemjot par 26 pašvaldības zemes īpašumu ieguldīšanu 11 privāto kapitālsabiedrību pamatkapitālā un iesaistoties komercdarbībā, pašvaldība nav ievērojusi likuma "Par pašvaldībām" nosacījumus.

VK konstatēja, ka, iesaistoties komercdarbībā, kuras mērķis ir peļņas gūšana no dzīvojamo māju un dzīvokļu pārdošanas, pašvaldība nav ievērojusi Valsts pārvaldes iekārtas likuma nosacījumus. Pieņemot lēmumus par divu nekustamo īpašumu ieguldīšanu komercsabiedrību pamatkapitālā, Pašvaldība nav ievērojusi Komerclikuma noteikumus par to, ka ieguldījums jānovērtē tā parastajā vērtībā un ka pašvaldības manta jāatsavina par iespējami augstāku cenu.

Pašvaldības priekšsēdētājs, apsaimniekojot nekustamo īpašumu ieguldīšanas rezultātā iegūtās kapitāla daļas, nav ievērojis likuma "Par pašvaldībām" nosacījumus, kas nosaka, ka lēmumu par nekustamā īpašuma pirmpirkuma tiesību izmantošanu var pieņemt tikai pašvaldības dome.

Apsaimniekojot nekustamo īpašumu ieguldīšanas rezultātā iegūtās kapitāla daļas Pašvaldības priekšsēdētājs ir pārkāpis arī likuma "Par valsts un pašvaldību kapitāla daļām un kapitālsabiedrībām" prasības, kas nosaka, ka lēmumu par kapitāla daļu pārdošanu pieņem pašvaldības dome un ka pirms kapitāla daļu pārdošanas likumā noteiktajā kārtībā jāveic to novērtēšana.

Revidējamā laika posmā četru kapitālsabiedrību dzīvojamo māju celtniecības projektu, kuru īstenošanai Baložu pilsētas pašvaldība veica ieguldījumus pamatkapitālā 135 056 latu vērtībā, realizācija – 454 dzīvokļu celtniecība un pārdošana – pašvaldībai nav devusi ienākumus. No vienas kapitālsabiedrības projekta, kura īstenošanai ieguldīti īpašumi 307 500 latu vērtībā, realizācijas – 4 dzīvokļu dzīvojamās mājas un 54 vienģimeņu un divģimeņu dzīvojamo māju celtniecības un pārdošanas – Pašvaldība ir saņēmusi dividendēs vien 5664 latus.

Pēc veiktās likumības revīzijas VK ir izstrādājusi četrus ieteikumus pašvaldībai, kurus tā apņēmusies ieviest laikā līdz 2008.gada 30. maijam.

Par likumības revīzijā konstatēto VK ir informējusi arī Ģenerālprokuratūru.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form