Jau šodien no Uzņēmumu reģistra saņemti dokumenti par biedrības dibināšanu. Tās dibinātāji ir tikai Zolitūdes traģēdijā bojāgājušo tuvinieki un paši cietušie. Biedrības valdē būs 14 cilvēki. Organizācijā pagaidām piekrituši darboties aptuveni 60 bojāgājušo tuvinieki vai cietušie. Biedrībā varēs iestāties arī tādi cilvēki, kuri traģēdijā necieta, taču par šādu cilvēku dalību vispirms lems valde.

Biedrības galvenais mērķis ir pārstāvēt un aizstāvēt cietušo intereses visos līmeņos un jomās. Tāpat biedrība rūpēsies par traģēdijā cietušajām ģimenēm, lai tām būtu cilvēka cienīga dzīve, īpaši rūpējoties par bērniem, kuri traģēdijā zaudēja vecākus. Biedrība arī rūpēsies par tiem, kuriem formāli valsts nevar palīdzēt, piemēram, traģēdijā dzīvesbiedru zaudējušiem cilvēkiem, kuriem oficiāla laulība nebija noslēgta.

Jau ziņots, ka pagājušā gada 21.novembrī Zolitūdē, sabrūkot lielveikalam "Maxima", dzīvību zaudēja 54 cilvēki, bet vairāki desmiti guva smagus ievainojumus.

Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis un ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers ir paziņojuši, ka pamatlietā aizdomās turētie varētu būt zināmi rudenī.