Foto: Publicitātes foto

Tukuma novadā turpinās būvdarbi uz reģionālajiem autoceļiem TukumsKuldīga (P121, 26,60.–27,45. km) un KandavaSaldus (P109, 14,03.–28,64. km), to rezultātā pārbūvēs posmus no Zemītes līdz Saldus novada robežai, kā arī tiltu pār Vēdzeles upi. Būvdarbi ilgs līdz šī gada būvdarbu sezonas beigām, informē "Latvijas Valsts ceļi".

Tilts pār Vēdzeles upi ir nojaukts, un tā vietā būvē jaunu dzelzsbetona tiltu. Darbu vietu var apbraukt pa autoceļiem V1478 un P109, un tam nepieciešamas 20 minūtes. Savukārt autoceļa P109 būvdarbu posmā patlaban darbojas pieci pagaidu luksofori, un tā izbraukšanai jāplāno papildu 25 minūtes ceļā.

Jaunajam tiltam pār Vēdzeles upi jau ir izbūvēti urbpāļi, balstu režģogi un veic sagatavošanas darbus tilta laidumu betonēšanai. Savukārt autoceļa P121 posma vienā braukšanas joslā jau ir pabeigta salizturīgā slāņa un šķembu kārtas izbūve, ir nofrēzēts asfalts otrā joslā un arī tur sāks ceļa konstruktīvo kārtu pārbūvi.

Autoceļu Kandava–Saldus (P109) krustojumā ar autoceļa P121 darbi vēl nenotiek, savukārt 14 km garajā P109 posmā Saldus virzienā izbūvēta salizturīgā un nesaistītu minerālmateriālu pamata kārta un sākta asfalta apakškārtas izbūve. Vēl turpinās arī caurteku izbūve un grāvju rakšana.

Jau vēstīts, šogad paredzēts, pārbūvēt autoceļa P121 900 m posmu ietverot krustojumu ar autoceļu P109 un uzbūvēt jaunu tiltu pār Vēdzeles upi nojauktā vietā, kā arī autoceļa P109 posmu 14 km garumā līdz Saldus novada robežai. Pārbūvētajos posmos ieklās asfaltbetona segumu divās kārtās, P109 / P121 krustojumā paredzēti satiksmes drošības uzlabojumi, tai skaitā ietve ar apgaismojumu.

Autoceļa P121 un Vēdzeles tilta būvdarbus īsteno PA "Būvinženieris V3" par līgumcenu 1,8 miljoni eiro (ar PVN). Projekta autors ir SIA "Projekts EAE", būvuzraudzību nodrošina PA "BPU&IngWay". Būvdarbus plānots pabeigt līdz šā gada novembrim.

Autoceļa P121 posmā darbi notiek atbilstoši valsts tiltu sakārtošanu programmai, būvdarbi tiek finansēti no valsts budžeta līdzekļiem

Uz autoceļa P109 būvdarbus veic SIA "Ceļu būvniecības sabiedrība IGATE" par līgumcenu 7,6 miljoni eiro (ar PVN), projekta autors AS "Ceļuprojekts", būvuzraudzību veic SIA "Būvju profesionālā uzraudzība".

Šis autoceļa Kandava–Saldus (P109) posms ir iekļauts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) Administratīvi teritoriālās reformas ietvaros izstrādātajā ceļu remontdarbu programmā, un būvdarbi tiek finansēti no ES Atveseļošanas fonda līdzekļiem.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!