Foto: Publicitātes foto

Latviešiem ir diezgan maza un nesena tradīcija "ceļošanai uz riteņiem", taču vairāku apstākļu sakritība, dabas tūrisma attīstība un arī pandēmija ir sākusi ieviest savas korekcijas – arī Latvijas iedzīvotāji mazpamazām izskata šo kā alternatīvu ceļošanai, norāda "Mink Campers" ražošanas vadītāja Andra Zvirbule.

Izvēloties kemperi, gluži kā jebkuru citu lietu, ir svarīgi ņemt vērā, kādas ir vajadzības – piemēram, viens no svarīgākajiem faktoriem ir ģimenes vai ceļotāju lielums. Ne mazāk svarīga ir arī automašīna, kas vilks šo māju uz riteņiem, precīzāk – tās atļautais vilkšanas svars. Tāpat jāņem vērā, ka kempera vilkšana palielina arī automobiļa degvielas patēriņu – arī šis faktors jāņem vērā kopējos aprēķinos.

Kā vēl vienu svarīgu faktoru, lai izvairītos no šī ceļošana veida iesācēja likstām, ir pārliecināties, vai kempera gabarīti atbilst plānotajam ceļojuma maršrutam. "Piemēram, dažās nakšņošanas vietās var būt ierobežojumi attiecībā uz kempera augstumu vai platumu," norāda Zvirbule.

Vēl svarīgi pārbaudīt, vai kemperī ir pietiekami daudz elektrības pieslēgumu un USB ligzdu ierīču uzlādei. "Pārliecinieties, ka kemperim ir pieejama uzlādēta baterija jeb akumulators – tas jums nodrošinās, ka varat izmantot elektriskās ierīces un apgaismojumu arī tad, kad neesat pieslēgts ārējam strāvas avotam," pauž "Inter Cars" akumulatoru segmenta vadītājs Linards Drukmanis.

Laba "ekstra" ir, ja kempera aprīkojumā ir arī saules paneļi, kuri dienas laikā uzlādēs bateriju. "Tad jūs varat būt daudz drošāki, ka akumulators varēs nodrošināt apgaismojumu un citu svarīgu aprīkojumu darbību naktī vai ārkārtas situācijās," piebilst Zvirbule.

Izvēloties kemperi, viena no svarīgākajām lietām ir, lai tas būtu nakšņošanai ērts. "Piemēram, ērta divguļamā gulta vai vēl klāt neliela divstāvu gulta, ja ceļo vairāk cilvēku," stāsta Zvirbule.

Iepriekš arī jāizplāno, kur kemperi ceļojuma laikā plānots novietot. "Daudzās Latvijas pilsētās un ciematos ir pieejamas dažādu ērtības līmeņu kemperu novietnes. Tāpat Latvijā ir iespējams nakšņot kemperī arī ārpus oficiālajām kemperu vietām, ja vien tās nav privātās teritorijas vai citādi aizsargājamas vietas, taču vienmēr ir svarīgi ievērot vietējos noteikumus, būt pieklājīgam pret vidi un citiem cilvēkiem, kā arī rūpēties par savu un citu drošību," skaidro Zvirbule.

Lai iegūtu vairāk informācijas un konkrētas vietas, viņa iesaka arī apmeklēt attiecīgās kempingu mājaslapas vai izmantot ceļotāju forumus un lietotnes.

Visbiežāk ceļotāji "uz riteņiem" ir jauni cilvēki, nelielas ģimenes un pat pieredzējuši ceļotāji. "Tie ir cilvēki, kuriem patīk kopīgi piedzīvojumi dabā, pārgājieni, makšķerēšana, kalnu riteņbraukšana, kā arī cilvēki, kas vēlas apvienot darbu un ceļošanu," tipisku "ceļotāju uz riteņiem" raksturo "Mink Campers" pārstāve. Tāpat šis ceļošanas veids ir vienkāršs un ērts risinājumu tiem, kas vēlas ceļot bez viesnīcu rezervēšanas.

Interesanti ir tas, ka Vācijas, Norvēģijas, Nīderlandes, Anglijas iedzīvotāji ir īpaši iecienījuši "kemperošanu". "Šo valstu iedzīvotāji izvēlas kemperus kā ceļošanas veidu, pateicoties labi attīstītai infrastruktūrai, kempingu tradīcijām un dabas daudzveidībai," secina Zvirbule.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!