Fоtо: Shutterstock

Starptautiskā vadības konsultāciju kompānija "McKinsey" aptaujāja 30 tūkstošus elektromobiļu īpašnieku no 15 valstīm, kurās ar akumulatoru darbināmie automobiļi ir visizplatītākie. Izrādās, ka amerikāņi ir visneapmierinātākie elektroauto lietotāji – gandrīz puse aptaujāto grasās atgriezties pie tradicionālajiem iekšdedzes auto.

Amerikāņu elektroauto lietotāju neapmierinātības galvenais iemesls ir nepietiekamā publiskās uzlādes infrastruktūra. ASV Enerģētikas departamenta nacionālā programma virzās lēni, un tikai deviņi procenti aptaujāto ir apmierināti ar elektromobiļu uzlādes iespēju skaitu savā reģionā. No citiem trūkumiem tiek nosauktas iegādes augstās izmaksas un nespēja izmantot elektromobili gariem braucieniem.

Tomēr pasaulē kopumā pētījuma statistika nav tik kritiska: tikai 29% no visiem aptaujātajiem elektromobiļu īpašniekiem, pērkot nākamo automobili, gatavojas atgriezties pie benzīna vai dīzeļa automašīnām.

Tajā pašā laikā "McKinsey" speciālisti nav pārliecināti, ka nākotnē pieaugs lojālo elektroauto pircēju īpatsvars – infrastruktūras attīstība acīmredzami atpaliek, un nākotnes elektromobiļi kļūšot vēl atkarīgāki no publiskās uzlādes.

Vēl viens interesants pētījuma novērojums ir spēkratu īpašnieku pieaugošās cerības pēc iespējas lielākas elektroauto sniedzamības jeb ar pilnu akumulatora uzlādi nobraucamās distances. 2022. gadā vidusmēra patērētājs no elektroauto pieprasīja 435 kilometru sniedzamību, bet šobrīd elektroauto potenciālais pircējs sagaida bez atkārtotas akumulatora uzlādes 469 kilometru sniedzamību.

Jau rakstījām, ka sava "zaļā kursa" plānus pārskata arī paši autoražotāji. Piemēram, "Volkswagen" koncerns palielina investīcijas iekšdedzes dzinēju attīstībā, jo patērētāji uz simtprocentīgi elektriskiem automobiļiem nepārsēžas tik naski, kā bijis plānots. Līdzīgi nākotnes plānus pārskata arī citi lielie autoražotāji, kuri vēl pirms pāris gadiem solīja līdz desmitgades beigām pārtraukt ar benzīnu vai dīzeli darbināmo spēkratu ražošanu.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !