Pirmais krosovera tipa automobilis pasaulē, kurš aizsāka šī spēkratu paveida pašlaik nepārspējamo popularitāti – "Nissan Qashqai" pirmā paaudze saules gaismu ieraudzīja 2007. gadā, pēc kā daudzi kļuvuši par šī segmenta automašīnu cienītājiem. Šoreiz studijas "RJ76 Films" raidījums "Tavs Auto TV" devies uz Portugāli, lai kopā ar Kristīni Virsnīti iepazītu modernizēto "Qashqai".

Lai arī kopš trešās paaudzes "Nissan Qashqai" laišanas klajā ir pagājuši tikai trīs ar pusi gadi, Eiropā ir pārdoti jau vairāk nekā 350 000 trešās paaudzes "Qashqai". Tagad šim modelim ir veikta visaptveroša estētiskā atsvaidzināšana, kā arī ieviesti dažādi tehnoloģiskie atjauninājumi.

"Nissan Qashqai" ir izveidota pilnīgi jauna priekšējā reste. Iedvesmojoties no seno japāņu bruņu rakstiem, to tagad veido vairāki desmiti trīsdimensionālu komata formas elementu spīdīgi melnā krāsā, un tie šķiet peldam telpā starp motora pārsega malu un numurzīmes turētāju.

Priekšējos lukturos tagad ir iestrādāts adaptīvo tālo gaismu modulis, kuram līdzās atrodas mazāks modulis stara kliedēšanai, lai uzlabotu redzamību vāja apgaismojuma apstākļos un miglā. Jaunās dienas gaitas gaismas veido piecas mazas lēcas, kuru forma replicē priekšējās restes "komatus". Dienas gaitas gaismas no visām pusēm ieskauj galveno priekšējā luktura lēcu un saplūst ar šauro gaismas joslu virs luktura. Tā līdzinās iepriekšējā "Qashqai" iterācijai, tikai ārējā malā ir papildināta ar izgaismotu "Nissan" uzrakstu.

"Qashqai" aprīkojuma līmeņu klāsts ieguvis arī papildinājumu – jaunu aprīkojuma līmeni "N-Design". Tas ir radīts tiem "Qashqai" potenciālajiem īpašniekiem, kuri vēlas īpaši izteiksmīgu versiju ar unikāliem estētiskiem akcentiem. "N-Design" virsbūves daļa zem durvīm un riteņu arkas ir automobiļa virsbūves krāsā, bet unikāli pilnīgi jauna dizaina 20 collu vieglmetāla diski "N-Design" vizuālo tēlu padara vēl efektīvāku.

Augstākajos aprīkojuma līmeņos "Qashqai" ir jauna interjera apdare ar "Alcantara" materiāla apdari uz priekšējā paneļa, sānu durvju apšuvuma, elkoņbalstiem durvīs, kā arī uz centrālās konsoles sīklietu nodalījuma vāka un ceļgalu balstiem abās konsoles pusēs. Lai radītu vēl patīkamākas sajūtas, visiem trim augstākajiem aprīkojuma līmeņiem ir izmantoti vēl labāki sēdekļu apdares materiāli.

Modernizācijas rezultātā būtiski uzlabota viena no visbiežāk izmantotajām "Qashqai" funkcijām – apkārtskata monitors. Tā ir "Nissan" automobiļiem raksturīga tehnoloģija, kas tika ieviesta 2007. gadā. Tagad apkārtskata monitoram ir arī 3D funkcija, kas autovadītājam ļauj redzēt automašīnu ne tikai no augšas, bet arī izvēlēties vienu no astoņiem ārējo kameru skatupunktiem. Tas ļauj redzēt auto no priekšpuses, aizmugures, sāniem vai stūriem, palīdzot pamanīt jebkādus šķēršļus.

"Qashqai" tiek piedāvāts ar vieglā hibrīda versiju vai "e-Power" tehnoloģiju – unikālu, elektrificētu piedziņu, kuru veido benzīna dzinējs, kas ģenerē elektrību elektromotoram. Riteņus šajā sistēmā griež tikai elektromotors, un šāds risinājums tehniski ir daudz vienkāršāks nekā tradicionālo hibrīdauto sistēmas.

Modernizētais "Qashqai" tiek ražots "Nissan" rūpnīcā Sanderlendā, Apvienotajā Karalistē.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !