Foto: Publicitātes foto

Smiltenes tehnikuma audzēknis Egīls Ausējs (attēlā pa vidu), kurš uzvaras laurus plūca Jauno automehāniķu konkursa ("Young Car Mechanic") Latvijas finālā, starptautiskajās sacensībās, kas šogad notika kaimiņos, Lietuvā, izcīnīja godpilno otro vietu.

Pirmās vietas ieguvējs Olivers Jēgers (Oliwer Jeger) no Polijas smiltēnieti Ausēju pārspēja vien laikā, kas tika pavadīts, pildot uzdevumus, – abi jaunie automehāniķi ieguva vienādu punktu skaitu 13 dažādos tehnisko uzdevumos. Ausējs uz starptautisko finālu devās kopā ar savu pedagogu Zigmundu Valteru.

"Abu uzvarētāju tehniskās prasmes bija vienā līmenī – tādēļ šoreiz uzvarētāju noteica darbos paveiktais laiks," stāsta "Inter Cars Latvija" mārketinga vadītājs, viens no starptautiskā konkursa organizatoriem Armands Umbraško. Viņš piebilst, ka uzdevumi starptautiskajā finālā viennozīmīgi bija sarežģītāki un āķīgāki nekā nacionālajā finālā. "Visiem konkursa dalībniekiem vajadzēja rādīt ne tikai prasmes, zināšanas, kvalitatīvi paveiktu darbu, bet arī – demonstrēt savu psiholoģisko noturību, jo atslābt nevarēja ne mirkli," piebilst Umbraško.

Attiecīgi pirmās vietas uzvarētājs, polis Jēgers kopsummā ieguva 588 punktus (no 650 iespējamajiem), darbus paveicot astoņās stundās un astoņās minūtēs, latvietis Ausējs – 588 punktus (8 h 24 min), bet trešās vietas ieguvējs lietuvietis Sebastijons Benedikts Čečkausks (Sebastijonas Benediktas Čečkauskas) – 584 punktus (8 h 18 min). Ceturtajā un piektajā vietā attiecīgi ierindojās grieķis Argiris Cicis (Argiris Tstsis) ar 557 punktiem (8 h 34 min) un Bela Bendeguzs Gobolijs (Bela Bendeguz Goboly) ar 527 punktiem (8 h 10 min).

Šoreiz starptautiskajā finālā bija arī kāds jauns projekts – studenti, skolotāji un konkursa partneru pārstāvji kopīgi īstenoja uzdevumu uzlabot un atjaunināt lietotu automašīnu, dodot tai otro dzīvi. Konkursā tika atjaunota vecāka gadagājuma "Hyndai i20", kas tālāk tiks nodota labdarībai.

Kopumā starptautiskajā Jauno automehāniķu konkursa finālā piedalījās desmit labākie automehāniķi, šoreiz pārstāvot Poliju, Rumāniju, Horvātiju, Bulgāriju, Slovākiju, Ungāriju, Grieķiju, Igauniju, Lietuvu un Latviju.

Piedalīties konkursā bija uzaicinātas arī divas jaunietes, kas studē automehāniku. Lai arī meitenes piedalījās kā konkursa viesi un viņu rezultāts netika uzskaitīts kopējā vērtējumā, sniegums bija ļoti cienīgs. "Īsumā šo varētu rezumēt šādi – jaunās dāmas, atmetiet kautrīgumu un metiet izaicinājumu puišiem!" aicina viens no konkursa organizatoriem Umbraško.

Latvijā konkurss norisinājās jau 17. gadu. No Latvijas piedalījās pilnīgi visas tehniskās skolas, kas māca jaunos automehāniķus – tādas Latvijā patlaban ir 16. Katru gadu konkursa starptautiskais fināls notiek citā valstī, un šogad tā bija Lietuva. Konkursa starptautiskais fināls iepriekš ir noticis arī Ungārijā un Polijā un citur. Viens no konkursa virsmērķiem ir celt automehāniķa profesijas prestižu un kvalitāti.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!