Foto: Publicitātes foto

Šonedēļ Igaunijā, Kīsā, uzņēmums "Baltic Storage Platform" sāka 330 kV apakšstacijas būvdarbus. Mērķis – izveidot lielāko akumulatoru parku kontinentālajā Eiropā.

"Baltic Storage Platform" ir Igaunijas enerģētikas uzņēmuma "Evecon", Francijas saules enerģijas ražotāja "Corsica Sole" un Francijas investīciju fonda "Mirova" kopuzņēmums, un tas apņēmies Harju apriņķī uzbūvēt divus akumulatorus parkus. To kopējā jauda būs 200 MW, bet kopējā ražošanas jauda sasniegs 400 MWh. Pirmo projektu paredzēts nodot ekspluatācijā līdz 2025. gada beigām, bet 2026. gadā taps arī otrs parks.

"Topošie akumulatoru parki ir svarīgs solis uz energoapgādes drošību, īpaši ņemot vērā nākamgad iecerēto Igaunijas un citu Baltijas valstu atslēgšanos no Krievijas energosistēmas. Līdz ar apakšstaciju, ko būvē "Connecto", ir sākta akumulatoru parka būvniecība Kīsā. Katrā vietā būs akumulatoru parks ar 100 MW jaudu," sacīja "Evecon" projekta vadītājs Risto Virveste. "Kīsas 330 kV apakšstacija tiks pabeigta 2025. gada vasarā. Taču būvdarbi turpināsies, tiks piegādātas un uzstādītas iekārtas jaunajam parkam, un visu krātuvju kompleksu plānots pabeigt 2025. gada otrajā pusē."

"Evecon" izpilddirektors Karls Kulls uzsver, ka šis ir nozīmīgs solis Igaunijas elektroenerģijai, jo ļauj labāk sagatavoties tuvākajai nākotnei. "Atslēgšanās no Krievijas ir jau pavisam tuvu," viņš uzsvēra.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!