Foto: Publicitātes foto

Lai uzlabotu satiksmes drošību, pie regulējamas gājēju pārejas Lienes ielā Jūrmalā, iepretī Majoru dzelzceļa stacijai, ir izvietota viedā satiksmes kontroles iekārta. Tā nodrošinās satiksmes papildu uzraudzību, lai noteiktu, kā satiksmes dalībnieki ievēro kustību aizliedzošās luksofora sarkanās gaismas signālu.

Jūrmalas pašvaldība sadarbībā ar "Latvijas Mobilais Telefons" (LMT) pie luksofora iepretī Majoru dzelzceļa stacijai, kur ir liela gājēju un transporta plūsma, ir uzstādījusi viedo satiksmes kontroles iekārtu. To veido īpaši konfigurēts minidators, augstas izšķirtspējas videokameras, tīkla aprīkojums un LMT izstrādāta programmatūra. Iekārta spēj nolasīt datus patstāvīgi: atpazīt luksoforā degošo gaismas signālu, automašīnu, kura šķērsojusi ceļu, un tās numura zīmi.

Šāds kontroles tehniskais risinājums ir oficiāli iekļauts satiksmes uzraudzības sistēmā. Fiksēto informāciju par autovadītājiem, kuri šķērsojuši krustojumu pie aizliedzošās sarkanās gaismas, tādējādi izraisot apdraudējumu pārējiem ceļu satiksmes dalībniekiem, kontroles iekārta nodos Ceļu satiksmes drošības direkcijas datu apstrādes sistēmai. Lēmumu par pārkāpumu un piemērojamo sodu pieņems Jūrmalas pašvaldības policija.

Līdzīgi tehniskie risinājumi satiksmes drošības uzlabošanai jau darbojas Liepājā un Rīgā.

Viedās kontroles iekārtas izvietošana ir viens no risinājumiem ceļā uz drošāku pilsētvidi Jūrmalā visiem satiksmes dalībniekiem – gājējiem, velobraucējiem un autovadītājiem. Jūrmalas pašvaldība uzsākusi arī projektu drošības zonas izveidei izglītības iestāžu tuvumā Poruka prospektā posmā no Mellužu estrādes līdz Jaundubultiem ar mērķi ieviest inovatīvus risinājumus drošai mobilitātei, tostarp velosipēdu, elektroskūteru izmantošanai satiksmē.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!