Foto: Shutterstock

Vācijā ir aizliegts vadīt automobili apģērbā, kas aizsedz seju. 46 gadus vecā Vācijas iedzīvotāja Miriama Mohammada, kura automobili vada tērpusies musulmanēm tradicionālajā nikābā, jau četrus gadus tiesājas ar varasiestādēm, lai šo aizliegumu atceltu, vēsta vācu "Bild".

Pēc viņas vārdiem, viņai "bieži uzbrūk sabiedriskajā transportā šī apģērba dēļ", tādēļ priekšroku dod personīgā automobiļa vadīšanai. "Es nevēlos, lai uz katras ielas mani redzētu un atpazītu. Tieši tādēļ valkāju nikābu – lai justos brīvi un mierīgi," vācu laikrakstam stāsta Miriama.

Līdz šim tikai vienai sievietei tiesā ir izdevies panākt izņēmumu, ka viņa drīkst Vācijā vadīt transportlīdzekli – konkrētajā gadījumā mopēdu –, tērpusies musulmanietēm tradicionālajā nikābā. Par līdzīgu izņēmumu šobrīd tiesājas arī Miriama, kurai Diseldorfā piektdien, 5. jūlijā, notika kārtējā tiesas sēde, un cerības uz izņēmumu automobiļa vadīšanai nikābā viņai pastāv.

46 gadus vecā Miriama Mohammada ir dzimusi imigrantu ģimenē Vācijā, studējusi menedžmentu un strādā par masieri sievietēm. Savukārt nikābu ikdienā valkāt viņa sākusi tikai pirms deviņiem gadiem. Pirmos divus gadus viņa brīvi varējusi vadīt automobili, tērpusies nikābā, tomēr 2017. gadā Vācijā tika pieņemts aizliegums autovadītājiem aizsegt savu seju. Šāds aizliegums, līdzīgi kā tālruņa lietošana braukšanas laikā, Vācijā tika pieņemts drošības apsvērumu dēļ – lai autovadītājs varētu bez apgrūtinājumiem visu redzēt un dzirdēt.

Pirmo reizi Diseldorfas tiesā Miriama pieteikumu iesniedza 2020. gadā, tomēr tiesa to noraidīja, paskaidrojot – izņēmums varētu būt tikai ārkārtas gadījumos, kā arī sievietes var ceļot arī ar autobusu un vilcienu, jo pieteicēja nebija norādījusi, kādēļ viņai nepieciešams tieši automobilis, ja viņai ir arī motocikla vadītājas tiesības. Miriama argumentācijā zaudēja arī nākamās divas administratīvās tiesas, un tālāk šī lieta var tikt izskatīta vairs tikai Minhenes augstākajā administratīvajā tiesā.

Nikābs ir musulmaņu sievietes apģērba sastāvdaļa, kas parasti sedz visu galvu un seju, atskaitot acis.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!