Foto: Publicitātes foto

Sestdien, 6. jūlijā, Talsos pirmo reizi norisinājās vērienīgas sacensības "Red Bull SoapBox Race", kurās piedalījās 45 komandas, cīnoties par godalgotajām vietām.

Pasākums piesaistīja tūkstošiem skatītāju no visas Latvijas. Cilvēku pieplūdums bija tik milzīgs, ka sastrēgums veidojās jau uz Jūrmalas - Talsu šosejas. Gan lielie, gan mazie centās ieņemt labākās vietas blakus trasei, lai vērotu, kā pašdarinātie braucamrīki traucas lejā pa trasi. Skatītāju atbalsts bija jūtams katrai komandai ar ovācijām par priekšnesumiem un lēcieniem pāri šķēršļiem.

Dalībnieku rezultātus noteica sacensību žūrija un ātruma laiks trasē. Intars Busulis, Agnese Rakovska, Markus Riva un Kristaps Blušs vērtēja paštaisīto mašīnas dizainu un komandas priekšnesumus. Žūrijas loceklis Markuss Riva pēc pasākuma dalījās ar savām emocijām: "Pasākums bija ekskluzīvs – man prieks, ka tas notika manā dzimtajā pilsētā Talsos. Dalībnieku dizainos un konceptos bija iekodēti latviešu elementi, kas starptautiskajam pasākumam pastiprināja Latvijas identitāti. Man bija labākā žūrijas kompānija un mūsu darbs bija bauda."

Pēc žūrijas vērtējuma un trasē parādītā ātruma trešo vietu ieņēma komanda "Neslaukt nevar", otro vietu ieguva komanda "Toretto family", savukārt pirmo vietu ar vislabākajiem rezultātiem izcīnīja komanda "Leģendas".

Starp dalībniekiem bija arī digitālā satura veidotāja Roberta Vītola komanda "Beha lido". "Šis bija ļoti liels izaicinājums un kaifs vienlaicīgi. Tās sajūtas brīdī, kad tuvojamies finišam zaudējuši daudz detaļu, bet reizē saņemot atbalstu no tūkstošiem cilvēku, bija pasaka!" pēc dalības sacensībās sajūtās dalījās Roberts Vītols.

Sacensību vadītāji Māra Sleja un Mārtiņš Spuris rūpējās par skatītāju izklaidi visas dienas garumā. Mārtiņš Spuris pēc sacensībām bija sajūsmā: "Šis ir viens no spilgtākajiem pasākumiem, kādu esmu apmeklējis. Noķēru tik daudz emociju, jūtot līdzi dalībniekiem un redzot, cik pamatīgi katra komanda bija ieguldījusies savā braucamrīkā un vizuālajā izpildījumā, cik ļoti nervus kutinoši momenti bija trasē, īpaši lēcienos pāri šķēršļiem, kā arī redzot, cik daudz cilvēki bija ieradušies, lai to visu paskatītos."

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!