Fоtо: Shutterstock

"CleanR Grupas" uzņēmumu – "CleanR", "CleanR Verso" un "Zaļā josta" – rīkotajā akcijā iedzīvotāji nodevuši gandrīz 588 tonnas nolietoto vieglo automobiļu riepu, informē "CleanR" Sadzīves atkritumu apsaimniekošanas departamenta vadītāja Liene Rumpane.

Akcija norisinājās pēdējās divās jūnija nedēļās, un tās laikā iedzīvotāji varēja bez maksas nodot vieglā automobiļa riepas neierobežotā daudzumā kādā no atkritumu apsaimniekotāja "CleanR" atkritumu pieņemšanas laukumiem.

"Atsaucība bija tiešām liela, un tas tikai vēlreiz apliecina, ka riepas arvien tiek uzglabātas garāžās, šķūnīšos, pagalmos vai kur citur iedzīvotāju teritorijā. Tāpat daļa klientu, kuri nodeva riepas, norādīja, ka viņi tās savākuši no tuvējā meža vai pļavām, kur kāds tās bija izmetis. Atkal un atkal pārliecināmies, ka šādas akcijas ir vajadzīgas, lai ne tikai atvieglotu iedzīvotāju ikdienu, bet arī padarītu tīrāku vidi," norāda Rumpane.

Viņa piebilst, ka akcijā nodotās riepas tiks tālāk izmantotas kā resurss, tās atkārtoti pārstrādājot jaunos materiālos vai izmantojot enerģijas iegūšanai.

Automobiļa riepu izgatavošanā pamatā izmanto naftas produktus, tekstilu un metālu. Šīs sastāvdaļas var pārstrādāt otrreizējās izejvielās, iegūstot vērtīgus resursus jaunu produktu ražošanai, piemēram, tās var izmantot sporta vai bērnu laukumu seguma veidošanā, tīrītāju slotiņu ražošanā, skaņu un vibrāciju absorbēšanā, jaunu riepu un asfalta plastifikatora ražošanā, ko piejauc asfalta segumam, lai padarītu to mazāk drūpošu.

Savukārt, ja riepas gadiem atrodas zem klajas debess, materiāls laika gaitā noveco, kļūst trauslāks, sastāvā esošie naftas produkti izgaro un riepas kļūt nederīgas pārstrādei, tāpēc tās, visticamāk, būs izmantojamas tikai enerģijas ieguvei. Daļa automobiļu riepu, ko nevar izmantot pārstrādē, tiek reģenerēta. Tas nozīmē, ka tās tiek dedzinātas speciālās, videi draudzīgās iekārtās, rezultātā ražojot enerģiju.

"Pareiza riepu utilizācija un pārstrāde ir problēma, kuru nevar ignorēt. Automobiļu skaits uz ceļa katru gadu pieaug, kas palielina riepu ražošanu un pārdošanu. Rūpējoties par dabisko vidi un klimatu, mums jācenšas maksimāli palielināt riepu atkārtotu izmantošanu. Ja vēlamies rīkoties atbildīgi, tad, nododot riepas jebkur citur, ir vērts pārliecināties, vai attiecīgajam uzņēmumam ir tiesības apsaimniekot šo videi kaitīgo materiālu. Pretējā gadījumā tās var nonākt vidē," saka "CleanR" pārstāve.

Jau vēstīts, ka iedzīvotājiem arī pēc akcijas beigām arvien ir iespēja reizi gadā bez maksas nodot četras vieglā automobiļa riepas bez diskiem un citiem aksesuāriem kādā no "CleanR" šķirošanas laukumiem: Rīgā, Vietalvas ielā 5 vai Spilves ielā 8e, Stopiņos šķirošanas laukumā "Nomales", Brīvnieku ielā 11; Ikšķiles Kaparāmuru karjerā "Ezeri"; Jūrmalā, Ventspils šosejā 61; Zaķumuižā, šķirošanas laukumā "Tauri"; Inčukalna dzelzceļa stacijā "Inčukalns".

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !