Dzīvot zaļi jeb rūpēties par planētas veselību var dažādos veidos. Varam to darīt, ja tā var teikt, ar nelielu aizturi, pēc produktu un pakalpojumu lietošanas šķirojot atkritumus, pārstrādājot tos un nepiesārņot ar tiem vidi, kurā dzīvojam. Vai arī – varam būt tālredzīgi un jau startā samazināt dažādu preču patēriņu, ražošanā izmantot atjaunīgo enerģiju, izvēlēties dabai saudzīgākus transportlīdzekļus. Šoreiz studijas "RJ76 Films" raidījums "Tavs Auto TV" viesojas "Skandi Motors" jaunajā "Škoda" autosalonā, kas radīts pēc "Green Retail" standartiem.

Patiesībā "Skandi Motors" ir pirmais "Škoda" piltoprojekta partneris "Green Retail" "Škoda" partnerībai Eiropā. Šis projekts izveidots, lai padarītu dīlera centrus videi saudzīgākus un ar mazāku CO2 izmešu apjomu. Runa nav tikai par atkritumu un enerģijas patēriņa samazināšanu. Attīstot "Škoda" dīlercentru Lielirbes ielā, tika meklēts vidusceļš, lai saglabātu esošo ēku, neradītu būvatkritumus, bet, ņemot talkā ilgtspējīgus materiālus, to integrētu integrētu "Škoda" identitātē. Piemēram, uz ēkas jau esošās konstrukcijas tika uzstādīts LED ekrāns un tā darbībai nepieciešamā elektroenerģija tiek daļēji nodrošināta no īpaši šim nolūkam uzstādītiem saules paneļiem.

Ietaupīt var arī uz šķietamiem sīkumiem, piemēram, šajā autosalonā vairs nav standarta cenu lapas, kuras drukātas uz papīra – tās aizstātas ar interaktīviem digitālajiem stendiem. Izmantojot tos, var aplūkot sava iespējamā nākamā auto aprises; uzzināt, kā tas izskatīsies dažādās krāsās, pielaikot dažāda stila riteņu diskus vai niansēs izpētīt dažādas salona apdares un papildaprīkojumu. Un informāciju par konkrēto eksponēto auto var saglabāt savā tālrunī, noskenējot QR kodu.

Tāpat "Skandi Motors" sadarbībā ar "Škoda" importētāju Latvijā "Auto 100" ir uzsākuši iniciatīvu, lai mazinātu CO2 atstāto pēdu, un ir vienojušies ar meža īpašnieku kooperatīvu "Mežsaimnieks" par 10 000 koku iestādīšanu Latvijas mežos līdz šī gada beigām.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!