Foto: Publicitātes foto

Sestdien, 20. jūlijā, Turaidas apkārtnē tiks aizvadīts konkursa "Latvijas Gada auto 2020" pirmais mediju testa brauciens. Tā laikā autožurnālisti un autonozares eksperti iepazīsies ar astoņiem no šobrīd pieteiktajiem 15 auto modeļiem: Tie būs jaunais "BMW X5", "Mercedes–Benz GLE", "SEAT Tarraco", "Cupra Ateca", "Škoda Scala", "Porsche Macan S", "Citroën C5 Aircross" un "KIA ProCeed", kā arī "Suzuki Jimny" kā preses auto.

Mediju brauciens sestdien tiks sākts Rīgā no tirdzniecības centra "Mols". Par konkursa "Latvijas Gada auto" bāzes vieta jau trešo gadu būs restorāns "Kungu Rija" Turaidā. Tās apkārtnē viegli pieejami daudzveidīgi dažāda profila un seguma ceļi, lai automobiļus izmēģinātu dažādos apstākļos, arī grants un slikta seguma asfalts. Turklāt no pulksten 13 līdz 14 visi iepriekšminētie pretendentu automobiļi būs apskatāmi vienkopus tieši "Kungu rijas" stāvlaukumā.

"Šobrīd, raugoties konkursa dalībnieku sarakstā, turpina iezīmēties tirgus tendence un pircēju pieprasījums pēc apvidus automobiļiem. Sestdien gaidāmajā mediju braucienā tikai divi modeļi nebūs kādas apvidus auto klases pārstāvji," norāda "Latvijas Gada auto" organizators Māris Ozoliņš.

"Jāpiebilst gan, ka ar apvidus automobiļiem vairs neapzīmē bezceļiem paredzētas automašīnas vien. Lai objektīvāk novērtētu šo augošo automobiļu nišu, jau aizpagājušajā gadā ieviesām nomināciju "Pilsētas apvidus auto," skaidro Ozoliņš.

"Lai gan vairāki no jau konkursā pieteiktajiem automobiļiem vēl nav piedzīvojuši Latvijas un pat Eiropas mēroga pirmizrādes, jau sestdienas braucienā gaidāmais automobiļu klāsts ir daudzveidīgs, un domāju, ka žūrijas biedrus gaida grūts, bet patīkams uzdevums," rezumē konkursa organizators.

Konkursam "Latvijas Gada auto 2020" šobrīd pieteikti pavisam 15 auto modeļi: "Mitsubishi ASX", "Mitsubishi L200", "BMW X5", "Mercedes–Benz GLE", "Mercedes–Benz CLA", "SEAT Tarraco", "Cupra Ateca", "Jeep Wrangler", "Citroën C5 Aircross", "KIA XCeed", "KIA ProCeed", "Škoda Scala", "Volkswagen T-Cross", "Porsche Macan S" un "Hyundai i30 Fastback N". Auto ražotāju pārstāvji var pieteikt savus jaunākos auto modeļus konkursam līdz pat šī gada 7. novembrim, bet titula "Latvijas Gada auto 2020" ieguvēju un nomināciju laureāti tiks paziņoti 6. decembrī.

Konkursa "Latvijas Gada auto" šogad notiek jau 21. reizi un tā mērķis ir informēt sabiedrību par jaunākajiem automobiļiem Latvijas tirgū. Atgādinām, ka pagājušogad titulu "Latvijas Gada auto 2019" ieguva "KIA Ceed".

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!