Kamēr karstasinīgākie auto fani vēl joprojām turpina "plūkties" par to, vai elektroautomobiļi ir mūsu nākotne vai ne, auto industrijas grandi platiem soļiem turpina šī segmenta attīstību. Piemēram – vai jūs varētu atbildēt uz jautājumu, cik 100% elektroautomobiļu ir "Mercedes-Benz" produktu klāstā? Divi, trīs, pieci? Nē! Pareiziniet šo skaitli ar divi! Šoreiz studijas "RJ76 Films" raidījums "Tavs Auto TV" iepazīstina ar vienu no tiem – "Mercedes-Benz EQB".

Raidījums šo automobili izmēģināt aicinājis vīru, kuram automobiļi ir bezmaz vai svarīgākā aizraušanās dzīvē. Uldis Reimanis ir Antīko automobiļu kluba, kā arī "5x5" kluba biedrs, kura kolekcijā ir divi seni, paša izloloti "Mercedes-Benz" markas auto. Viņš kopš sendienām aizrāvies ar dažādām autosporta disciplīnām, bijis arī mehāniķa lomā. Bez tam Uldis piedalījies Biķernieku kompleksās sporta bāzes atdzimšanas procesā.

"Mercedes-Benz" ir agresīvi ienācis šajā tirgus segmentā, piedāvājot saviem pircējiem dažāda izmēra, cenas un veiktspējas elektriskos braucamos. "EQB" ir bāzēts uz jau pazīstamā krosovera "GLB". Tas ir gana ietilpīgs – gandrīz vai 4,7 metrus garš un 1,83 plats. Tam var iegādāties arī trešo sēdekļu rindu.

Pie "EQB" stūres radniecība ar "GLB" ir vēl izteiktāka, šeit iekārtojies digitālais mērinstrumentu panelis un turbīnām līdzīgās gaisa ventilācijas atveres.

Mirklī, kad nospiež šī auto akcelerācijas pedāli, vairs nebūs nekādu noslēpumu. Šis ir 100% elektroauto ar tā motoram raksturīgo griezes momentu un nepārtrauktā paātrinājuma sajūtu, kuru pavada patīkams klusums. Nekādu dīzeļdzinēja plarkšķu vai melnu dūmu.

Atkarībā no versijas "EQB" jauda ir 190 līdz pat 292 ZS. Un griezes moments – līdz pat 520 Nm, kas ļauj no vietas līdz 100 km/h paātrināties 6,2 sekundēs. Elektromobilis ir pieejams ar viena tilta piedziņu, kā arī ar "4Matic" pilnpiedziņas sistēmu. 66,5 kWh ietilpīgais akumulators garantē ar pilnu uzlādi no 387 līdz 507 km lielu nobraukuma diapazonu.

Atverot šī modeļa cenu lapu, var sagaidīt patīkams pārsteigums. Piemēram, "EQB 250" bāzes cena ir 53 tūkstoši eiro, kas elektromobiļu segmentā ir teju starta cipars kategorijā "parasti auto". Protams, nedaudz "parotaļājoties" ar papildaprīkojuma listi, šis skaitlis pieaugs, bet tik un tā tas spēs konkurēt arī ar zemākas raudzes zīmolu radītajiem elektroauto.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!