Foto: Shutterstock
Degvielas cenas pēdējo mēnešu laikā ir augušas, turklāt prognozes pagaidām neliecina, ka tās varētu strauji kristies. Automašīnu nomas un pilna servisa līzinga pakalpojumu sniedzējs "Avis" apkopojis piecus padomus, kā samazināt degvielas patēriņu un ietaupīt.

"Maija vidū litrs 95. markas benzīna vidēji maksāja 1,597 EUR un litrs dīzeļdegvielas – 1,406 EUR, savukārt pirms nedēļas vidējā cena par litru benzīna bija 1,744 EUR un dīzeļdegvielu – 1,686 EUR. Augošās cenas šobrīd uztrauc daudzus autovadītājus. Jāņem vērā, ka degvielas cenas ir mainīgas, un šobrīd to kāpumu ietekmējis naftas cenu pieaugums pasaulē. Braukšanas paradumi ietekmē degvielas patēriņu, tādēļ šajā laikā, kad uzpildīt spēkratu ir kļuvis dārgāk, ir vērts savā ikdienā ieviest darbības, kas palīdzēs samazināt patēriņu un ietaupīt," stāsta "Avis" Līzinga departamenta vadītāja Daina Kantāne.

Neatliec degvielas uzpildi uz pēdējo brīdi

Ja uzpildi degvielu tikai tad, kad panelī iededzies degvielas sūkņa simbols, palielinās iespēja, ka nāksies braukt uz tuvāko degvielas uzpildes staciju, samierinoties ar augstāku cenu. Plānojot savu braucienu, salīdzini cenas tajās degvielas uzpildes stacijās, kas ir pa ceļam. To var izdarīt, piemēram, navigācijas aplikācijā "Waze". Uzpildi tikai kvalitatīvu Eiropas Savienības standartiem atbilstošu degvielu. Tāpat izmanto lojalitātes kartes, kas palīdzēs ietaupīt 3-10 centus par litru.

Izmanto "Start & stop" vai "Eco" režīmu

Izvairies no ilgstošas stāvēšanas ar iedarbinātu dzinēju – daudzās mūsdienu automašīnās ir pieejama "Start&stop" sistēma, kas apstāšanās brīdī automātiski izslēdz dzinēju, ekonomējot degvielu. Arī "Eco" režīms var palīdzēt samazināt degvielas patēriņu, piemēram, mazinot akseleratora pedāļa reakciju.

Brauc vienmērīgi

Vienmērīga braukšana nozīmē atbilstoša ātruma izvēli un bremzēšanu. Ja strauji uzņem ātrumu vai bremzē, degviela tiek patērēta vairāk. Lai izvairītos no liekas bremzēšanas, samazini ātrumu, pārejot uz zemāku pārnesumu.

Izvēlies ekonomiskas riepas un seko līdzi gaisa spiedienam

Augstākas klases riepas ar zemāku rites pretestību palīdzēs braukt ekonomiskāk. Tāpat svarīgi regulāri sekot līdzi gaisa spiedienam riepās, jo nepietiekams spiediens palielina rites pretestību un attiecīgi arī degvielas patēriņu.

Veic automašīnas tehniskās apkopes darbus laikus

Transportlīdzekļa stāvoklis būtiski ietekmē degvielas patēriņu. Pārliecinies, ka izmanto kvalitatīvu un automašīnai atbilstošu motoreļļu – pretējā gadījumā palielinās dzinēja slodze. Neatliec autoservisa apmeklējumu, ja ir aizdomas par motora bojājumiem, aizdedzes sveču vai degvielas filtru nolietojumu, kā arī citām problēmām.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!