Foto: Publicitātes foto
Lai veicinātu drošu ceļu satiksmi pilsētvidē un aktualizētu drošības jautājumus mikromobilitātes rīku lietotāju vidū, ceturtdien, 21. septembrī Rīgas centrā ķiveru parādē pulcējās liels skaits ceļu satiksmes dalībnieku, un varēja apskatīt arī cietušu velo ķiveru izstādi.

Ķiveru parādei jeb zibakcijai Kaļķu ielas un Z. A. Meierovica bulvāra krustojumā iepretim "Narvesen" pulcējās liels skaits satiksmes dalībnieku – gan velosipēdisti, gan elektroskrejriteņu braucēji. Katrs no viņiem pauda pārliecību, ka ķivere ir ne tikai ieteicams drošības elements, bet gan galējas nepieciešamības ceļu satiksmes aksesuārs.

Rīgā un citās lielākajās Latvijas pilsētās, iestājoties rudenim, ierodas arī studenti un atgriežas tie, kuri vasaru pavadījuši citur, taču, pilsētā pārvietojoties ar kādu braucamo, cilvēki mēdz savas iemaņas pārvērtēt un nelabprāt izmanto drošības līdzekli – ķiveri.

"Īpaši, kad satiksme kļūst straujāka un cilvēki uz ielām steidzīgāki, jāatceras, ka mūsu primārais mērķis ir drošība. Traumas var izraisīt ne tikai aktīva satiksme vai ceļa segums, bet arī pašu neuzmanība, pēkšņi apstājušies riteņbraucēji, mikromobilitātes ierīču lietotāji vai gājēji. Ķivere ir būtisks aizsargelements, kas var izglābt dzīvību un ļauj izvairīties no traumām. Šī gada ķiveru parāde vērš uzmanību drošībai pilsētvidē, kā arī ķiveru izstādē parāda reālos ceļu satiksmes negadījumos cietušas ķiveres ar bojājumiem, skrāpējumiem, nolauztām tās daļām. Varam tikai iedomāties, kādas būtu sekas, ķiveri nevelkot," stāsta SIA "Reitan Convenience Latvia" (zīmola "Narvesen") Mārketinga un komunikācijas departamenta direktore Ilze Dumceva.

Zināms, ka ķivere efektīvi absorbē triecienu, tā var novērst smagas galvas traumas vai pat dzīvībai bīstamus ievainojumus gadījumos, kad cilvēks nokrīt vai tiek iesaistīts avārijā. Lai parādītu cilvēkiem ķiveres nozīmi kritiena brīdī, parādes laikā notika ķiveru izstādes "Parādi savu varoni!" atklāšana. Tajā apskatāmas reālu cilvēku ķiveres, kas izglābušas viņus no potenciāli smagām traumām satiksmes negadījumā ar velosipēdu vai mikromobilitātes rīku. Ķiveru izstāde apskatāma t/c "Origo" no 25. septembra līdz 8. oktobrim.

"Baucot ar velosipēdu, līdz šī gada jūlija beigām 447 bērni, kas nonākuši BKUS, atzinuši, ka trauma gūta, krītot no velosipēda un 58 bērni, atzinuši, ka trauma gūta, krītot no elektroskrejriteņa un 28 bērni, krītot no motorollera.Tieši pēdējos gados bērni vairāk pārvietojas ar dažādiem mikromobilitātes rīkiem, kas agrāk nebija pieejami, kā arī brauc ar tiem divatā, kaut tas nav paredzēts. Pagājušajā gadā visvairāk traumu, krītot no ekeltroskrejriteņiem BKUS pacientiem bija augustā - 23. Šogad augustā traumu, kas saistītas ar kritieniem no elektroskrejriteņiem, bija maz ceram, ka tas ir vairāku informatīvo kampaņu rezultātā, kurās piedalāmies arī mēs," parāde stāstīja Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) Bērnu neiroloģijas un neiroķirurģijas klīnikas virsārsts Basels Jakubs Vahbe.

"Narvesen" kampaņa "Parādi savu varoni!" ir turpinājums pērn aizsāktajai iniciatīvai. Šogad tās ietvaros notika arī citas aktivitātes, piemēram, konkurss, kurā ikviens Latvijas iedzīvotājs tika aicināts dalīties ar savu negadījumā cietušās ķiveres stāstu, kā arī "Narvesen" sadarbībā ar uzņēmumu "Bolt" kampaņas laikā dāvāja cilvēkiem 50 ķiveres un arī parādes laikā cilvēkiem bija iespēja tikt pie jaunas ķiveres bez maksas.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!