Fоtо: Shutterstock

Luksusa automašīnu kontrabandisti turpina tās sūtīt no Somijas uz Krieviju, ar viltotu dokumentu palīdzību apejot Krievijai noteiktās sankcijas, ziņoja Somijas raidsabiedrība YLE.

YLE zviedru nodaļas reportieri izmantoja ģeolokācijas izsekošanas ierīces, lai izsekotu šo automašīnu maršrutu pēc tam, kad tās šķērsoja Somijas robežu ar Krieviju.

Saskaņā ar šo ierīču datiem automašīnas beigās nonāca autoveikalā Sibīrijas pilsētā Tomskā, un tas ir skaidrs Eiropas Savienības (ES) noteikto sankciju pārkāpums.

Žurnālistiem sākotnēji bija ziņots, ka caur Vāciju uz Somiju dodas automašīnas, kuras paredzēts vest tālāk uz Krieviju. Pētnieciskās žurnālistikas komandai bija aizdomas, ka tās ieradīsies Kotkas ostā pirms nelegālas eksportēšanas uz Krieviju.

Lai noskaidrotu, kur šīs jaunās luksusa automašīnas dodas, žurnālisti aizbrauca uz Vālimā robežpārejas punktu Somijas dienvidaustrumos, kur viņi paslēpa ģeolokācijas izsekošanas ierīces divās automašīnās – tumšzilā "BMW X3" un baltā "Lexus RX350", kuras vilka kravas furgons.

Saskaņā ar Somijas muitai uzrādītajiem dokumentiem šo luksusa automašīnu oficiālais galamērķis bija Vidusāzija. To transportēšana caur Krieviju uz Kazahstānu nebūtu sankciju pārkāpums, bet to atstāšana Krievijā būtu nelikumīga.

Automašīnas ieradās Krievijā dienu pēc tam, kad tajās tika paslēptas izsekošanas ierīces.

Tās vispirms tika aizvestas uz Sanktpēterburgā bāzētu uzņēmumu, kas palīdz klientiem nokārtot muitas formalitātes. Pēc dažām dienām šīs automašīnas tika aizvestas uz jaunu automašīnu noliktavu Maskavā.

Pēc dažām nedēļām baltā automašīna "Lexus" nonāca autoveikalā Tomskā, kur to pārdeva par apmēram 100 000 eiro. Tajā pašā rajonā tika fiksēta arī tumšzilās automašīnas BMW pārvietošanās, kas vedina uz domām, ka tā jau ir pārdota.

Starp Somijas robežu un Tomsku ir apmēram 5000 kilometru attālums.

Baltā "Lexus" kopš februāra bija piedāvāta pārdošanai kādā Krievijas vietnē. Tās pirmais īpašnieks Kanādā ar krievisku vārdu jau dažas dienas pēc auto nopirkšanas to pārdeva Kanādas eksporta kompānijai "Deluxauto Incorporated".

Kompānija noliedza, ka tā pārdotu automašīnas Krievijai, tomēr Tomskas autoveikals apstiprināja, ka baltā "Lexus" ieradusies no Kanādas.

Kanāda, ASV un ES ir noteikušas līdzīgas sankcijas pret Krieviju, kuras padara jaunu automašīnu eksportu uz Krieviju par nelikumīgu.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !