"Touareg" stāsts aizsākās 2002. gadā, kad vācu autoražotājs "Volkswagen" (VW) laida klajā savu pirmo SUV klases modeli, kurš – lai akcentētu tā bezceļu braukšanas dotumus – tika nosaukts Sahāras tuksnesī dzīvojošas berberu tautas vārdā. Toreiz reti kurš spēja iedomāties, ka tieši "Touareg" kļūs par pionieri mūsdienās tik populārajam krosoveru segmentam. Kopš "Touareg" debijas tirgū ir pārdoti vairāk nekā 1,13 miljoni šādu auto.

Modernizēto "VW Touareg" studijas "RJ76 Films" raidījums "Tavs Auto TV" novērtē kopā ar viesi, kuram ir daudz aicinājumu un aizraušanos. Jurģis Liepnieks, bieži dēvēts par "polittehnologu", ir publicists un rakstnieks, mārketinga, politikas un sabiedrisko attiecību speciālists un arīdzan auto gardēdis.

Savā trešajā paaudzē "VW Touareg" nu jau ar abām kājām ir iekāpis "premium" auto dārziņā. Jaudīgi dzinēji, visu riteņu piedziņa, adaptīvā pneimopiekare, aizmugurējās ass piestūrēšana, "IQ.Light HD" priekšējie lukturi – starp citu, katrā no tiem ir 19 200 gaismas diožu, kas spēj ieslēgties un izslēgties pa segmentiem, perfekti izgaismojot ceļu un vienlaicīgi neapžilbinot pretimbraucējus . Papildu tam "Touareg" iespējams aprīkot arī ar nakts redzamības kameru, kas padarīs drošāku auto vadīšanu diennakts tumšajā laikā.

Salonā digitālais instrumentu panelis teju vai saplūst kopā ar 15 collas lielo centrālo skārienjutīgo displeju. Navigācijas sistēma tikusi pie jaunām augstas izšķirtspējas kartēm. Apdare – kā jau auto, kura cena var pat pārsniegt 100 tūkstošu eiro atzīmi, ir līmenī. Uzlaboti arī tādi šķietami sīkumi kā USB-C uzlādes ligzdas (to jauda ir trīskāršota un tagad ir 45 vatu), kas ļauj ievērojami ātrāk uzlādēt modernus tālruņus vai planšetes. Tāpat nebūs jāuztraucas, ja kāds pārāk skaļi aizcērt durvis, jo "Touareg" pieejama elektriskā durvju aizvēršanas sistēma.

Raidījuma testa automobilim zem motora pārsega slēpjas V6 turbodīzelis, kas pieejams divās jaudas versijās – ar 230 vai 286 ZS. Šādā izpildījumā, ņemot vērā faktu, ka "Touareg" degvielas tvertnes ietilpība ir 90 litri, ar pilnu uzpildi tas spēj veikt vairāk nekā 1000 km. Turklāt runājot par dinamiku, tas nav nekāds nīkulis – 100 km/h ātrumu tas sasniedz 7,7 sekundēs, bet maksimālais ātrums tam ir 236 km/h.

Protams, ja ar to ir par maz, var izvēlēties versiju "Touareg R eHybrid". Tā aprīkota ar trīs litru, sešu cilindru benzīna turbodzinēju, kas sapārots ar elektromotoru. Sistēmas kopējā jauda ir 462 ZS. "eHybrid" spēj no 0 līdz 100 km/h paātrināties 5,1 sekundē un sasniegt 250 km/h maksimālo ātrumu. Un, tā kā tas ir spraudņa (plug-in) hibrīds, to iespējams lādēt arī no elektrotīkla. Distances līdz 50-60 km ar to var veikt elektriskajā režīmā, nemaz nedarbinot iekšdedzes dzinēju.

Visi minētie spēka agregāti tiek komplektēti ar astoņpakāpju automātisko pārnesumkārbu un "4Motion" pastāvīgo visu riteņu piedziņu.

Vizuāli uzlaboto "Touareg" no "vecākajiem brāļiem" var atpazīt pēc izmaņām auto priekšā un aizmugurē. Viens no acīs krītošākajiem dizaina elementiem aizmugurē ir nepārtraukta horizontālā LED josla un tajā iestrādātais VW logotips, kas izgaismots sarkanā krāsā.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !