Foto: Rīgas dome

Noslēgušies būvdarbi Daugavas stadionam pieguļošajā teritorijā. Projekta ietvaros pārbūvēti trīs krustojumi, uzlabojot gājēju drošību un krustojumu caurlaides spēju. Savukārt Jāņa Asara ielas posmā no Lienes ielas līdz Augšielai ierīkotas velojoslas, informē Rīgas dome.

Projekta ietvaros pārbūvēts Avotu, Lienes, Jāņa Asara un Augusta Deglava ielas krustojums, A. Deglava, Valmieras un Tallinas ielas krustojums, kā arī A. Deglava un Pērnavas ielas krustojums. Tāpat likvidēts Valmieras ielas pieslēgums krustojumam, posmā no A. Deglava līdz Pērnavas ielai.

Projekta ietvaros, ņemot vērā Grīziņkalna apkaimes biedrības ierosinājumus, Jāņa Asara ielā ierīkotas velojoslas abās brauktuves pusēs posmā no Lienes ielas līdz Augšielai. Jaunās velojoslas veido savienojumu starp Avotu ielu, Grīziņkalna parku, Deglava tiltu, kā arī nodrošina velobraucējiem drošu savienojumu ar Daugavas stadionu.

Luksoforu objektos Pērnavas un J. Asara ielas krustojumā kā arī Tallinas un J. Asara ielas krustojumā veikta daļēja rekonstrukcija, kuras laikā luksofori nomainīti uz mūsdienīgu, energoefektīvu un Eiropas standartiem atbilstošu satiksmes aprīkojumu. Savukārt Avotu, Lienes, J. Asara un A. Deglava ielas krustojumā veikta pilna rekonstrukcija un luksoforu objektu izbūve, izmantojot mūsdienīgas viedās satiksmes organizācijas tehnoloģijas, kas uzlabos satiksmes drošību krustojumā un nodrošinās pēc iespējas īsākus gaidīšanas laikus.

Būvprojekta ietvaros izbūvēti luksofora kabeļi, kā arī pārbūvēti elektroapgādes un apgaismojuma kabeļi. Tāpat izbūvētas divas jaunas uztvērējakas, lai uzlabotu ūdens atvadi krustojuma zonā.

Būvdarbus veica sabiedrība ar ierobežotu atbildību CBF "Ļ-KO".

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!