Sācies konkursa "Latvijas Gada auto 2024" tautas balsojums, kurā ikviens var balsot par sev tīkamāko šogad konkursā pieteikto automobili. Balsojums notiek gan internetā, gan klātienē tirdzniecības centrā "Mols".

Vien pirms pāris nedēļām žūrija Lielajā testa braucienā vērtēja visus konkursa "Latvijas Gada auto 2024" dalībniekus, lai noteiktu, kurus jaunākos auto modeļus virzīt fināla septītniekam un kādas šogad būs apbalvojamās papildu nominācijās. Varētu teikt, ka stabilākā papildus nominācija ir "Latvijas Gada auto tautas simpātija", kurā uzvarētāju nosaka nevis žūrija, bet sabiedrības balsojums. Pērn laureāts šajā nominācijā bija sportiskais "Audi RS3".

Šogad konkursā pieteiks 21 automobilis, kas arī cīnās par tautas simpātijām: "Škoda Enyaq Coupe iV", "Citroën C4 X", "Nissan X-Trail", "Porsche Cayenne", "Peugeot 408", "508" un "2008", "KGM Musso" un "Torres", "Renault Austral" un "Clio", "Dacia Duster Extreme" un "Jogger Extreme", "Hyundai Ioniq 6", "Kona Electric" un "Kona Hybrid", "Audi SQ8 Sportback e-tron", "Volkswagen ID.3" un "Touareg", kā arī ķīniešu "BAIC Beijing X55" un "JAC T8 Pro".

Balsot iespējams kā internetā Gadaauto.iauto.lv, tā arī tirdzniecības centrā "Mols", kur arī apskatāma fotogrāfa Raimonda Volonta lielformāta fotoizstāde.

"Ikvienam "Mols" pircējam neatkarīgi no pirkuma summas būs iespēja saņemt žetonu un nobalsot par savu jauno auto favorītu, lai kopīgi lemtu par "Latvijas Gada auto Tautas simpātiju". Izstāde "Mols" ir apskatāma no 13. novembra līdz 3. decembrim. Tiekamies!" aicina tirdzniecības centra "Mols" vadītāja Una Tukiša.

"Šogad konkursam "Latvijas Gada auto" aprit 25 gadi," uzsver konkursa rīkotājs Māris Ozoliņš, "priecājos, ka tā ir tradīcijas, kas norit gadu gadiem, viena no tām ir balsojums par "Tautas simpātiju". Interneta balsojumā starp savu balsi iesniegušajiem tiks izlozēts viens no titula pretendentiem – "Renault Austral" apvidus automobilis uz nedēļas nogali ar pilnu degvielas tvertni. Ar nepacietību gaidu balsojuma rezultātus, jo tie parasti ļoti atšķiras no konkursa žūrijas viedokļa."

Balsot internetā iespējams līdz 5. decembrim. Titula "Latvijas Gada auto 2024" uzvarētājs un laureāti papildu nominācijās tiks paziņoti svinīgā apbalvošanas ceremonijā 7. decembra TV un interneta tiešraidē.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!