Fоtо: Publicitātes foto

50 gadus kopš dienas, kad no montāžas līnijas nobrauca pēdējais "Jaguar E-Type", "Jaguar Heritage" kolekcijā tiks iekļauts pēdējais "Castle Bromwich" ražotnē uzbūvētais "Jaguar F-Type" sportiskais automobilis.

Pēdējais "F-Type" ir kabriolets ar 5,0 litru V8 dzinēju, virsbūvi "Giola Green" krāsā, melnu jumtu un siltu gaiši brūnas "Windsor" ādas interjera apdari. Tā līdzinās pēdējam 5,3 litru V12 "Series III E-Type" kabrioletam, kas tika uzbūvēts 1974. gadā un saņēma reģistrācijas numuru "HDU 555N".

Īpašais "F-Type" tiks nodots "Jaguar" vēstures aizgādņiem – organizācijai "Jaguar Daimler Heritage Trust" (JDHT). Oficiālajā "Jaguar Heritage" kolekcijā automobilis pievienosies savam tiešajam priekšgājējam – "E-Type" – un piedalīsies vairākos šogad plānotajos pasākumos un aktivitātēs.

"F-Type" un "E-Type" ražošana ar pusgadsimta starpību beidzās gandrīz vienā dienā un abos gadījumos ievadīja jauna, aizraujoša laikmeta tuvošanos. Ja pēdējais "E-Type" 1974. gadā iezīmēja revolucionārā "XJ-S" dzimšanu, pēdējais "F-Type" iezvana "Jaguar" gatavošanos vēl vērienīgākai transformācijai, kuras karognesējs būs unikāls elektrisks četru durvju GT automobilis, ko plānots prezentēt 2025. gadā.

Fоtо: Publicitātes foto

Rodons Glovers, "Jaguar" rīkotājdirektors: ""Jaguar" dibinātājs, sers Viljams Laionss, savā vīzijā vienmēr tiecās būt uz nākotni orientēts, laikmetīgs un oriģināls. Tās ir pamatvērtības, pie kurām "Jaguar" stingri turas visas gandrīz gadsimtu ilgās britu luksusa veidošanas laikā. Šodien, kad godinām "F-Type" un 75 gados izkopto "Jaguar" novatorisko sporta automobiļu vēsturi, mēs arī raugāmies nākotnē un gatavojamies jaunam laikmetam. Mēs "Jaguar" zīmolu pārveidosim un pacelsim nebijušos augstumos, kur galvenie akcenti tiks likti uz klientu lojalitāti un ciešāku sadarbību, un mēs attaisnosim savu aicinājumu iedvesmot vairāk nekā citi."

"F-Type", kas 2013. gadā tirgū vispirms ienāca kā kabriolets, bija "Jaguar" pirmais divvietīgais sporta automobilis gandrīz 40 gadu laikā. Tas momentā guva vispārēju atzinību, tai skaitā 2013. gada Pasaules gada auto dizaina balvu. "F-Type" kupeja debitēja gadu vēlāk.

Līdz šim ir saražots 87 731 vienība "F-Type" spēkratu, un modelis no piedāvājuma tiks izņemts vien 2025. gada sākumā. Saražoto "E-Type" skaits atbilstoši ierakstiem JDHT arhīvā ir 72 528. Leģendārā modeļa ražošanas cikls noslēdzās ar 50 īpašas sērijas automobiļiem. Ja neskaita pirmspēdējo izgatavoto eksemplāru, kas bija klasiskajā "British Racing Green" krāsā un paredzēts kādam privātam "Jaguar" automobiļu kolekcionāram, visi noslēdzošās sērijas "E-Type" bija melni.

Abi pēdējie "F-Type" – kupeja un kabriolets – "Jaguar Daimler Heritage Trust" izstāžu zālē Geidonā atradīsies līdzās pēdējās sērijas "XE", "XF" un "XF Sportbrake". Arī šo modeļu ražošana pirms neilga laika tika pārtraukta.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !