Foto: Publicitātes foto

Jaunais un pilnībā elektrisks "Ford Electric Explorer" ir ieradies Latvijā. Jaunā modeļa atklāšana notika 26. jūnijā "Arēnā Rīga", kur uz Latvijas vīriešu valstsvienības basketbola spēli pret Ēģipti bija sapulcējušies mūsu komandas līdzjutēji.

Amerikas Savienotajās Valstīs "Explorer" ir pircēju iecienīts apvidus auto jau kopš 90. gadiem, jo tas piedāvā balansu starp komfortu, jaudu un praktiskumu. Jaunākās paaudzes modelis ir pieejams arī pilnībā elektriskā izpildījumā, aizsākot jaunu ēru "Ford" zīmola vēsturē.

Jaunā "Ford Electric Explorer" atklāšana Latvijas vīriešu valstsvienības spēles laikā pret Ēģipti nav nejaušība, jo "Ford" zīmols un "Inchape Latvija" ir ilggadēji Latvijas Basketbola savienības atbalstītāji un nu arī oficiālie partneri Parīzes olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīra ietvaros, kas norisināsies Rīgā no 2. līdz 7. jūlijam.

"Ford Electric Explorer" ir uz Eiropas tirgu orientēts un Eiropā izstrādāts elektriskais SUV, kas radīts, lai cīnītos vienā no tirgus karstākajiem segmentiem. Ķelnē ražotais elektroauto tiek piedāvāts divās versijās: ar vienu elektromotoru un aizmugurējo riteņu piedziņu vai ar diviem elektromotoriem un pilnpiedziņu.

Pilnpiedziņas versijā tas attīsta 340 zirgspēkus un 679 Nm griezes momentu, kas no 0 līdz 100 km/h "Electric Explorer" paātrina tikai 5,3 sekundēs. Transportlīdzekļa grīdā iestrādāts 79 kWh litija jona akumulators, kas nodrošina ievērojamu sniedzamību – jaudīgākais "Electric Explorer" ar vienu uzlādi spēj veikt 566 km. Būdams augstas veiktspējas elektroautomobilis, tas spēj vilkt pat līdz 1200 kg smagu piekabi.

Tāpat būs pieejama arī aizmugurējo riteņu piedziņas 286 ZS modifikācija, kas no 0 līdz 100 km/h paātrinās 6,4 sekundēs un ar vienu uzlādi veic līdz pat 602 km.

Ar 185 kW līdzstrāvas ātro uzlādi divu elektromotoru versijas rezerves no 10 līdz 80 procentiem tiek atjaunotas aptuveni 26 minūtēs. "Ford Electric Explorer" īpašnieki Eiropā varēs izmantot "BlueOval Charge Network", kurā apvienoti vairāk nekā 600 000 uzlādes punktu. Šajā tīklā ietilpst arī "Ionity" ātrās stacijas, jo "Ford" ir viens no šī uzņēmuma dibinātājiem un dalībniekiem. Par pakalpojumiem būs iespējams norēķināties ar "FordPass" lietotni un inovatīvo tehnoloģiju "Plug&Charge".

Atbildot prasīgāko klientu vēlmēm, jaunais "Electric Explorer" ir aprīkots ar 14,6 collu augstas izšķirtspējas "Sync Move 2" skārienekrānu, ko var pacelt un nolaist, kā arī mainīt skata leņķi par vairāk nekā 30 grādiem.

Plašajā salonā ir vieta pieciem pieaugušajiem, savukārt bagāžas nodalījuma ietilpība sasniedz 470 litrus. Tāpat šeit ir vairāki sīklietu nodalījumi, bet zem elkoņu balsta iespējams ielikt pat 15 collu portatīvo datoru – ne velti šī nodalījuma nosaukums ir "MegaConsole".

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!