Foto: Publicitātes foto

"Volkswagen" (VW) prezentējis vizuāli un tehniski modernizēto "T-Cross" – SUV raksturīgais ārējais dizains ir uzlabots, kā arī ir jauni standarta aprīkojumā iekļauti LED priekšējie un aizmugurējie lukturi. Turklāt automobiļa salonā ir jauns digitālais instrumentu panelis, kvalitatīvāki apdares materiāli un jauna informācijas un izklaides sistēmas paaudze.

Vienlaikus VW paplašinājis arī standarta aprīkojumu modelim, kuru trīs gadu laikā visā pasaulē ir iegādājušies aptuveni 1,2 miljoni klientu. Jaunais "T-Cross" iepriekšpārdošanā Latvijā būs pieejams novembra sākumā, un tā sākumcena būs 22 900 eiro. Plānots, ka piegādes klientiem sāksies 2024. gada pirmajā ceturksnī.

Jaunais "T-Cross" tiks piedāvāts ar trīs ekonomiskiem turbo benzīna dzinējiem (TSI). To jauda veido attiecīgi 95 ZS, 115 ZS un 150 ZS. Iespējams izvēlēties no trīs aprīkojuma līnijām – "Life", "Style" un "R-Line". Tāpat būs pieejamas trīs jaunas krāsas – "Grape Yellow", "Clear Blue Metallic" un "Kings Red Metallic".

"T-Cross" salonā aizmugurējais sēdeklis ir pārbīdāms par 140 milimetriem, bet bagāžas nodalījums ir daudzveidīgi pielāgojams. Kad visi sēdekļi ir aizņemti, "T-Cross" bagāžas nodalījuma ietilpība ir no 385 līdz 455 litriem, ja tas ir aizpildīts līdz aizmugurējā sēdekļa augstumam. Kad aizmugurējais sēdeklis ir nolocīts (60:40 sadalījums), bagāžas nodalījuma ietilpība ir līdz 1281 litram. Tad tas līdz automašīnas priekšējai daļai ir 2,4 metrus garš, tādējādi tajā var ievietot visu nepieciešamo.

VW ievērojami palielinājis "T-Cross" sakabes āķa noslodzi – no 55 līdz 75 kilogramiem. Papildu 20 kilogrami palielina maksimālo slodzi, kas vertikāli iedarbojas uz noņemamo sakabes āķi. Tāpēc jaunais "T-Cross" piedāvā plašākas iespējas smagas piekabes vilkšanai. Vienlaikus tiek palielināts maksimālais atļautais velosipēdu svars, ko drīkst pārvadāt uz sakabes āķa piestiprināta turētāja – tas ir īpaši svarīgi e-velosipēdu pārvadāšanai.

Būtiski uzlabotajā "T-Cross" bāzes versijā jau ir iekļauti LED priekšējie lukturi (halogēnu vietā), LED aizmugurējo lukturu kopas, dinamiskais ceļa zīmju displejs (Dynamic Road Sign Display), digitālais mērinstrumentu panelis ar astoņu collu displeju, brīvi stāvošs informācijas un izklaides sistēmas displejs arī ar astoņu collu diagonāli, USB-C ligzda un "Park Assist" sistēma priekšpusē un aizmugurē.

Augstāka aprīkojuma versijām "Style" un "R-Line" standarta komplektācijā tagad ir "IQ.Light LED matrix" priekšējie lukturi ar pagriezienu un visu laikapstākļu gaismu funkcijām, kas "T-Cross" modelī tiek piedāvātas pirmo reizi. Jaunās gaismas funkcijas ietver arī sagaidīšanas un atsveicināšanās gaismas animācijas.

Divu augstāko aprīkojuma versiju modeļu paplašinātajā informācijas un izklaides aprīkojumā ir skārienjūtīgais displejs ar 9,2 collu izmēru pa diagonāli, 10 collu "Digital Cockpit Pro" displejs, "App-Connect" funkcija "Apple CarPlay" un "Android Auto" (bezvadu režīmā un ar vada pieslēgumu) un mobilā tālruņa saskarni.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!