Foto: Publicitātes foto

Latvijas rallija čempionāta trešā posma, rallija "Sarma 2013" testa ātrumposmā ātrāko rezultātu uztādījis Krievijas pilots Vasīlijs Grjazins ("Ford Fiesta S2000"), ātrākais no Latvijas braucējiem - Mārtiņš Svilis ("Mitsubishi Lancer EvoVIII").

Ņemot vērā testa ātrumposma rezultātus un dalībnieku sarakstu, atliek secināt, ka cīņa par uzvaru būs ļoti sīva un nav skaidrs, vai kādam Latvijas sportistam izdosies pārtraukt ārzemnieku uzvaru sēriju rallijā "Sarma". Atgādinām, ka aizvadītajos divos gados šo sacensību galvenā balva aizceļoja uz Igauniju - 2011. gadā te uzvarēja Ots Tanaks, pērn - Kaspars Koitla.

Šobrīd iespējams prognozēt, ka par uzvaru rallija kopvērtējumā cīnīsies rallija "Liepāja – Ventspils" varonis Aleksejs Lukjaņuks un zem Latvijas karoga startējošais Vasilijs Grjazins, kā arī "Vorumaa" rallija N4 klases uzvarētājs Timmu Korge un "Halls Winter Rally" uzvarētājs Deivids Jocius.

Sagaidāms, ka ātrs būs arī lietuvietis Benediktas Vanagas, kurš startēs ar WRC klases "Subaru Impreza S8" rallija automobili. Vanaga ātrumu trasē gan nav iespējams prognozēt, jo līdz šim viņam ar šo automašīnu nav izdevies pilnvērtīgi startēt nevienā rallijā.

Latviešu sportistu izredzes cīņā par uzvaru rallija "Sarma 2013" kopvērtējumā ir visai pieticīgas. Viens no favorītiem noteikti ir Jānis Vorobjovs, bet jāņem vērā, ka viņš nekad nav uzvarējis šajā ziemas rallijā. Vienīgais no "Sarma 2013" dalībniekiem, kurš iepriekš ir izcīnījis uzvaru šajās sacensībās, ir Aivis Egle, taču viņš testa ātrumposmā bija tikai sestais ātrākais.

Ļoti sīvas cīņas būs novērojamas arī vientilta piedziņas automašīnu konkurencē, kurā galvenie favorīti būs "OKartes Autosporta Akadēmijas" audzēkņi ar zaļajām "Ford Fiesta R2" automašīnām, kā arī viņu sīvākie pretinieki ar tādām pašām automašīnām – Nauris Bruņinieks un Guntis Lielkājis. Viņiem visiem pārsteigumu var radīt ātrākie lietuvieši – Gintautas Šlepikas un Paulius Nanartavičius, kā arī kāda no ukraiņu ekipāžām.

Rallijsprinta ieskaitē par uzvaru 4WD Open noteikti cīnīsies Edijs Bergmanis, Ali Jansons un Gints Bremze, savukārt visi Gulbenes puses iedzīvotāji īkšķus tur par jaunāko "Sarma 2013" dalībnieku Oto Patmalnieku, kurš noteikti cīnīsies ar 4WD klases ātrākajiem pilotiem – Kārli Nebaru un Edgaru Enkuru. 1600 klasē viennozīmīgs favorīts ir Raivis Ozoliņš, savukārt 2WD Open - Ģirts Vītiņš.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!