Foto: Privātais arhīvs/Facebook

"Citroen Racing" rallija komandas norvēģu pilots Madss Ostbergs trrešdien, pierakstot Austrālijas rallija trasi, piedzīvojis smagu avāriju un izlaidīs gaidāmo pasaules čempionāta (WRC) posmu, informē komanda.

"Mēs saskrējāmies ar smagu automašīnu, kas uz grants ceļa brauca pa pretējo pusi," skaidro norvēģu pilots. "Mēs vienkārši nespējām no tās izvairīties. Labi, ka mūsu mašīnas drošības aprīkojums izdarīja savu darbu." Ostbergs norāda, ka ceļš, uz kura satikās abas mašīnas, ir bijis pārāk šaurs, lai samainītos. Tāpat viņš norāda, ka braukšanas ātrums avārijas brīdī nav pārsniedzis atļauto. "Iepazīstoties ar trasi, mums noteikts ātruma ierobežojums 80 km/h un tas tiek kontrolēts," savā "Facebook" profilā ierakstījis Ostbergs. "Avāriju neizraisīja ātrums. Smagā automašīna bija pretējā braukšanas joslā un ceļš bija par šauru, lai izvairītos no sadursmes. Smagās automašīnas vadītājs nezināja, ka viņa ikdienas braukšanas maršrutā notiek iepazīšanās ar trasi WRC ekipāžām. Es negribu meklēt vainīgos, man rūp braucēju un vietējo iedzīvotāju drošība!"

Medicīniskajā apskatē Ostbergam atklāja divas ielauztas ribas un sasitumus viņa stūrmanim Jonasam Andersonam. "Mēs mēģinājām turpināt trases pierakstu, taču rallijā mēs nevarētu strādāt ar pilnu atdevi," saka Ostbergs. "Tāpēc mēs no rallija izstājamies ar "force majeure". Esam ļoti apbēdināti, jo cerējām, ka aizvadīsim te labu sacīksti, lai saglabātu trešo pozīciju WRC kopvērtējumā."

Tā kā francūzis Stefans Lefebvrē bija ieradies Austrālijā, lai pierakstītu trasi nākotnes vajadzībām, "Citroen Racing" atļauts viņu pieteikt kā otro pilotu šajā WRC posmā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!