Foto: ERC

FIA pasaules rallijkrosa čempionāta pilots Reinis Nitišs arī šogad "Sports Racing Technologies" ("SRT") komandas sastāvā startēs FIA Eiropas rallija čempionāta posmā "Rally Liepāja", informē sacensību rīkotāji.

Arī šogad Reinis Nitišs trasē dosies ar R2 klases priekšpiedziņas auto, taču šoreiz "Ford Fiesta" tiks aizstāts ar "Peugeot 208". Stūrmanis Reinim arī šogad būs Neikšāns, taču cits - Māra Neikšāna jaunākais brālis Andis.

"Čempionāta starpsezonā ir jāturpina uzlabot un pilnveidot savas sacīkšu braukšanas iemaņas. Iesākumā treniņu procesam bijām izvēlējušies "RallyX on Ice" sacensības Zviedrijā, taču, pateicoties Sports Racing Technologies komandai un atbalstītājiem, varēsim atkal startēt tepat Latvijā," saka Reinis. "Rallija lielā kilometrāža, mainīgie ceļa apstākļi un negaidītās situācijas ļaus sasniegt straujāku izaugsmi un nodrošinās pilnvērtīgāku sagatavošanās procesu gaidāmajai rallijkrosa sezonai. Pērn, iesācēja statusā, vairākos ātrumposmos spēju uzrādīt konkurētspējīgus laikus. Šogad centīsimies kāpināt tempu, taču primārais uzdevums arvien būs gūt pieredzi un veikt maksimāli daudz kilometru."

"Sacīkšu braukšanas principi man viņam nav jāmāca, tādēļ turpināsim attīstīt stenogrammas pierakstu un sadarbību starp pilotu un stūrmani," piebilst stūrmanis Andis Neikšāns. "Līdz rallijam vēl ir divas nedēļas, kuras pavadīsim intensīvi trenējoties un pieslīpējot nianses."

Reiņa Nitiša startam ERČ rallijā "SRT" komanda sagatavos R2 klasei atbilstošu "Peugeot 208" spēkratu, ar kādu pērn SRT komandas pilots Ralfs Sirmacis ar stūrmani Artūru Šiminu izcīnīja FIA Eiropas rallija čempionāta vicečempionu titulu junioru ieskaitē.

"Esmu gandarīts, ka jau otro gadu pēc kārtas varam Reinim Nitišam sagādāt tehnisko nodrošinājumu, lai viņš varētu startēt "Rally Liepāja" un gatavoties pasaules rallijkrosa jaunajai sezonai. Drīzumā aizvadīsim testu sesijas, lai Reinis var pienācīgi sastrādāties ar jauno stūrmani, kā arī pierast pie "Peugeot 208 R2" klases mašīnas vadāmības un veikt nepieciešamos regulējumus," stāsta "SRT" komandas vadītājs Ģirts Krūzmanis.

Kā zināms, "Rally Liepāja", kas no 5. līdz 7. februārim norisināsies Liepājas un Kuldīgas apkārtnē, būs šī gada FIA Eiropas rallija čempionāta (ERČ) sezonas pirmais posms, kā arī vienīgais, kurā paredzēts izmantot riepas ar radzēm.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!