Foto: Publicitātes foto

Ir noslēgusies pieteikšanās jaunajam autosporta projektam "LMT Autosporta Akadēmijas kartingu kauss" - pieteikumus dalībai atsūtīja 28 mācību iestādes, no kurām tika izraudzītas 11, kas saņems "TK Senior" klases kartingus dalībai "ProKart" sacensībās 2016. gada sezonā, informē "LMT Autosporta akadēmija".

"Esam patīkami pārsteigti par skolu izrādīto lielo interesi. Tas nozīmē, ka jauniešiem autosports interesē, un mēs ar lielāko prieku palīdzēsim viņiem spert pirmos soļus šajā dinamiskajā un aizraujošajā sporta veidā," saka Dainars Dambergs, "LMT Autosporta Akadēmijas" vadītājs. "Bija tiešām grūti izvēlēties 11 dalībniekus, jo katra no pieteiktajām skolām bija ļoti motivēta un savā ziņā unikāla. Tieši tādēļ aicinām visas skolas, kuras šogad netika izraudzītas, sekot "LMT Autosporta Akadēmijas kartingu kausa" norisēm, jo jau nākamsezon ceram dalībnieku loku paplašināt. Īpašs gandarījums ir par plašo projekta ģeogrāfiju – no Liepājas līdz Malnavai, no Smiltenes līdz Saulainei."

Katrā no izraudzītajām skolām notiks svinīgs kartingu pasniegšanas pasākums, kā arī tiks rīkoti semināri un apmācības. Tāpat sezonas gaitā tiek plānoti vismaz divi kopēji treniņi.

"Atgādinām – visas sezonas garumā par "LMT Autosporta Akadēmijas kartingu kausa" uzvarētāja trofeju cīnīsies nevis individuāli sportisti, bet tieši skola," uzsver Dambergs. "Turklāt vērtēti tiks ne tikai sportiskie rezultāti - svarīga loma būs arī skolas komandas tehniskajai jaunradei un attieksmei pret saņemto tehniku, kā arī skolas komandas atpazīstamībai un fanu kustībai."

Jaunais projekts, kas tapis "LMT Autosporta Akadēmijai" sadarbojoties ar Latvijas Automobiļu federācijas Kartingu komisiju un Valsts izglītības satura centru, ir paredzēts tehnikumu audzēkņiem un vidusskolēniem. Tā mērķis ir veicināt un iedvesmot skolu audzēkņus motivēti aizpildīt brīvo laiku, izglītot sevi tehniskajā jaunradē, kā arī pievērsties autosportam. Lai to veicinātu, skolas saņems Itālijā ražotos "Extreme Kart" sporta kartingus. Tāpat arī skolu jauniešiem būs iespēja piedalīties semināros un treniņos Latvijā populāru autosportistu vadībā.

Kopumā projektam pieteicās 28 Latvijas izglītības iestādes – tehnikumi, vidusskolas un bērnu jaunrades centriem. Izvēloties projekta dalībniekus, žūrija vērtēja mācību iestādes ieinteresētību projektā, skolēnu skaitu un skolas ģeogrāfisko izvietojumu. No katra Latvijas reģiona – Kurzemes, Vidzemes, Zemgales, Latgales un Rīgas – tika izvēlētas divas profesionāli tehniskās skolas, kurām piešķirt kartingus. Žūrijai apspriežoties, vēl vienu kartingu tika nolemts piešķirt arī vienai vispārizglītojošajai vidusskolai – lai jau nākamgad motivētu projektā iesaistīties arvien vairāk vidusskolas.

"LMT Autosporta Akadēmijas kartingu kausa 2016" dalībnieki:
PIKC Daugavpils būvniecības tehnikums
Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskola
Jelgavas Amatu vidusskola
Kandavas Lauksaimniecības tehnikums
Malnavas Koledža
PIKC Liepājas Valsts tehnikums
Priekuļu tehnikums
PIKC Rīgas Valsts tehnikums
Rīgas Tehniskā koledža
Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma Saulaines teritoriālā struktūrvienība
Smiltenes Tehnikums

"LMT Autosporta Akadēmijas kartingu kausa 2016" sacensību kalendārs:

21.maijsKandava
11.jūnijsMadona
2.jūlijsRopaži, 333
10.septembrisJelgava
1.oktobrisRopaži, 333Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!