Foto: Publicitātes foto

LMT Autosporta Akadēmijas pilots Ingus Beļakovs aizvadītajā nedēļas nogalē Somijā, Kouvolas trasē, izcīnīja 3. vietu Ziemeļeiropas zonas (NEZ) kroskartu čempionāta pēdējā posmā CK250 klasē, nodrošinot sev arī trešo vietu kopvērtējumā, kas Latvijai ir pirmā NEZ medaļa pēdējo sešu gadu laikā.

Ingum sacensības izvērtās par patiesu pārbaudījumu, jo jau pirmajā dienā radās problēmas ar tehniku, kuras nācās risināt ļoti ātri, lai varētu turpināt cīņu.

"Tā bija sarežģīta nedēļas nogale un grūta cīņa par pjedestālu," atzīst Ingus Beļakovs. "Pirmajā dienā un jau pirmajā braucienā man nācās izstāties, jo radās tehniskas problēmas - pārtrūka ķēde un ieplīsa motora bloks. Līdz ar to arī otrajā braucienā piedalīties nebija nekādu iespēju. Taču rokas nenolaidām, vakarā savedām kārtībā kroskartu, lai varētu startēt svētdienas braucienos. Un jauna diena nesa jau labākus rezultātus - trešajā braucienā finišēju trešais, kas ļāva man startēt A finālā. Lai gan fināla braucienā man bija piektā startā pozīcija, laikapstākļi nepievīla. Trase bija viegli mitra uz ko arī biju cerējis un kam gatavojies. Protams, bez cīņas neiztika, kas man, neapšaubāmi, patika, tāpēc arī par rezultātu ir lielāks gandarījums. Tagad priekšā ir vēl vienas nozīmīgas sacīkstes. Jau nākamajās brīvdienās priekšpēdējais Latvijas un Baltijas auto šosejas čempionāta posms. Tāpēc tagad jau gatavojos nākamajām sacensībām."

Pēdējo reizi kāds no Latvijas sportistiem uz NEZ kroskartu čempionāta pjedestāla stāvēja 2011. gadā, kad Dāvis Tobiass ieguva trešo vietu CK125 klasē.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!