Foto: Publicitātes foto

Baltijas autošosejas čempionāts sasniedzis sezonas viduspunktu vēsturisko automašīnu VAZ, "Volga" un "Hankook Trophy" klasēs, kas aizvadījušas trīs no sešiem sezonas posmiem. Pirms 28. jūlijā gaidāmā sezonas ceturtā posma "Motul Grand Prix" dažās no klasēm izvirzījušies izteikti līderi, bet citās rezultāti ir ļoti blīvi.

Pēc aizvadītajiem trim posmiem "Hankook Trophy" Nacionālajā klasē līderis ir Jānis Vanks ("Opel Astra"), kurš pēc neveiksmes pirmajā posmā ir paspējis atspēlēties ar divām uzvarām. Otrajā vietā izvirzījies iepriekšējās sezonas debitants Voldemārs Kalve ("VW Golf"), bet trešajā vietā šobrīd LMT Autosporta Akadēmijas pārstāve Beate Klipa ("Ford Fiesta").

"Super 1600" klasē sīva cīņa izvērtusies starp pagājušās sezonas čempionu igauni Stīvenu Pūstu ar "Toyota Yaris" automašīnu un Krievijas pārstāvi Dmitriju Savatējevu ("Honda Civic"). Pēc sezonas pirmajiem trim posmiem abus šķir vien septiņi punkti. Trešajā vietā ātrākais no Latvijas pārstāvjiem – Andsis Frīdbergs ("Ford Fiesta"). Savukārt jaunajā "Lada Open" klasē pārliecinošs līderis ir lietuvietis Arūns Kudarausks.

"VAZ 1300" klasē vērā ņemamu pārsvaru ir iekrājis Mārtiņš Lagzdiņš, taču Harijs Ulpe noteikti centīsies revanšēties, tāpat kā trešās pozīcijas īpašnieks Ģirts Vecvanags. "VAZ 1600" klasē cīņas šajā sezonā ir izvērtušās ļoti karstas – līderis šobrīd ir pirmo divu posmu uzvarētājs lietuvietis Adoms Petrovs, aiz kura ierindojies Toms Bērziņš un Pēteris Laipnieks, taču uz sezonas pjedestālu pretendēt var vēl vairāki ātri sportisti.

"Volga" klasē pirmo vietu pēc sezonas trim posmiem ieņem Normunds Dobums, otrais šobrīd ir Ervīns Kreicbergs, bet trešais Aleksandrs Čuhrovs. Iepriekšējo gadu čempions Ainars Šēnfelds šobrīd ceturtajā pozīcijā.

Nākamajā nedēļas nogalē gaidāmais "Motul Grand Prix" noteikti kļūs par vienu no adrenalīna bagātākajiem posmiem šosezon, jo tikai vienu reizi gadā sportisti sacenšas Biķernieku ovāla aplī, kas būtiski atšķiras no ierastā Biķernieku lielā auto apļa.

Biļetes var iegādāties "Biļešu Serviss" tirdzniecības vietā, iepriekšpārdošanas cena – trīs eiro, bet sacensību dienā – pieci eiro. Bērniem līdz 12 gadu vecumam (pieaugušo pavadībā), pensionāriem un invalīdiem, uzrādot derīgu apliecību, ieeja ir bez maksas.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!