Foto: M-Sport

Latvijas rallija braucējs Mārtiņš Sesks un stūrmanis Renārs Francis sestdien Igaunijā pasaules rallija čempionāta (WRC) posma otrajā dienā demonstrēja lielāku ātrumu trasē, kā rezultātā junioru ieskaitē pirms pēdējās sacensību dienas izdevies pakāpties uz otro pozīciju.

Piektdien tika dots starts vēsturē pirmajam WRC posmam Igaunijā. Sacensību pirmajā dienā sportisti veica vienu etapu, kas bija 1,29 kilometrus garš, savukārt sestdien desmit "dopos" kopumā nācās mērot 147,2 kilometrus.

"Junior WRC" klasē pēc otrās sacensību dienas līderpozīcijas izvirzījusies mājinieka Roberta Virves ekipāža, kas par 11,2 sekundēm apsteidz Sesku.

Tikmēr pirmās dienas līdera soma Sami Pajari ekipāža noslīdējusi uz trešo pozīciju, līderim zaudējot 27,4 sekundes.

Sestdien Sesks svinēja uzvaru trešajā "dopā", bet otro vietu izcīnīja 4.,5., 8., 9., 10. un 11. etapā. Pārējos trijos viņš bija trešais.

Šajā klasē visi sportisti startē ar "Ford Fiesta" spēkratiem.

Kopējā ieskaitē ātrākais pēc otrās sacensību dienas ir mājinieks Ots Tenaks ("Hyndai i20 Coupe"), kurš par 11,7 sekundēm apsteidz īra Krega Brīna ekipažā ("Hyndai i20 Coupe"), savukārt vēl 17 sekundes lēnāks ir francūzis Sebastjans Ožjē ("Toyota Yaris").

Sesks kopējā ieskaitē atrodams 34. pozīcijā, bet dienu iepriekš viņš bija 45.

Svētdien sportistiem priekšā vēl seši "dopi".

WRC posms Igaunijā ir sezonas ceturtais etaps un pirmais pēc gandrīz pusgada pārtraukuma. Arī Latvijai bija iespēja šovasar uzņemt WRC posmu, taču dažādu iemeslu dēļ cīņa par prestižo sacensību rīkošanu netika turpināta.

Savukārt junioriem posms Igaunijā ir WRC sezonas otrās sacīkstes šajā ieskaitē. Sezonas pirmajā posmā Sesks un Francis izcīnīja otro vietu, piekāpjoties tikai Kristensonam. Pasaules Junioru čempionātā šogad paredzēts posms arī Sardīnijā (8.-11. oktobris).

Pērn Seskam bija debijas gads, pasaules junioru čempionātā braucot ar priekšpiedziņas "Ford Fiesta R2" automašīnu. JWRC klasē 25 ātrumposmos Seska ekipāžai izdevies finišēt labāko trijniekā, ātrumposmos uzvara gūta trīs rallijos.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!