Foto: Publicitātes foto

Latvijas pilots Mārtiņš Sesks un stūrmanis Renārs Francis, kuri rallijā startēja ar "Sports Racing Technologies" sagatavotu "Škoda Fabia Rally2 evo" automašīnu, svētdien uzvarēja arī Eiropas rallija čempionāta (ERC) piektā posma – Liepājas rallija ("Tet Rally Liepāja") – pēdējos trīs ātrumposmos un svinēja panākumu posma kopvērtējumā.

Latvijas ekipāža uzvarēja visos 12 ātrumposmos un tuvākos konkurentus apsteidza par minūti un 10,9 sekundēm.

Otrā finišēja spāņa Efrena Larenas ("Škoda Fabia Rally2 evo") ekipāža, bet minūti un 11,6 sekundes lēnāka par Latvijas ekipāžu bija Somijas ekipāža ar pilotu Miko Heikilu ("Škoda Fabia Rally2").

Vasarīgajai saulei atgriežoties pēc lietainās pēcpusdienas sacensību pirmajā dienā, Sesks lieki nekavējās un kāpināja tempu, uzvarot arī visos trīs priekšpusdienas ātrumposmos. Arī iekrātais pārsvars nespēja apturēt liepājnieku – perfekta pēcpusdiena ļāva mājas posmā gūt panākumu ikkatrā no kopumā 12 "Tet Rally Liepāja" ātrumposmiem.

"Pat man, vietējam braucējam, kad ir tik daudz tramplīnu, nebija skaidrs kā pareizāk braukt. Devām gāzi grīdā un miers. Es biju gaidījis, ka klāsies smagāk, taču varējām tā turpināt. Dažkārt lielāki akmeņi lika izmainīt bremzēšanas vietas un trajektorijas. Segums bija mazliet mitrs, taču spējām ar to sadzīvot. Arī turpinājumā bija pāris kļūdiņas, taču tikām galā. Mašīna bija sagatavota absolūti perfekti un varējām veltīt uzmanību braukšanai. Tā bija tīrākā bauda. Milzīgs paldies visiem! Šis noteikti bija labākais rallijs manā dzīvē!" stāstīja sacensību galvenais varonis Sesks.

Pēc lieliska snieguma Talsu novada ātrumposmos, šodien kā nebijis izgaisa Toma Kristensona (Hyundai i20 R5 Rally2) darba rezultāts, kad ekipāža devītajā ātrumposmā pārsita sava auto riepu un zaudēja divas minūtes laika, izstājoties no cīņas par otro pozīciju "Tet Rally Liepāja" kopvērtējumā. Un tā, uzsākās bezkompromisa cīņa starp sezonas kopvērtējuma līderi un otrajā pozīcijā esošo Efrenu Larenu ("Škoda Fabia R5 Rally2 evo") un soma Miko Heikilas ("Škoda Fabia Rally2 evo") ekipāžu, kura pirmo sacensību dienu noslēdza ceturtajā vietā, bet nu bija pakāpusies jau uz trešo pozīciju.

Heikila divus ātrumposmus pirms "Tet Rally Liepāja" finiša apsteidza Larenu un spēja pakāpties uz otro pozīciju, par 1,9 sekundēm apsteidzot konkurentu. Arī 11. ātrumposma finišā, Heikila turpināja atrauties, palielinot pārsvaru līdz 5,4 sekundēm. Un tomēr pašā pēdējā ātrumposmā Efrens Larena pēdējā ātrumposmā atguva izsmelto ūdeni, un izrāva otro vietu, rallija finišā apsteidzot tuvāko konkurentu vien par 0,7 sekundēm. Trešajā vietā palikušajam Miko Heikilam šis bija pirmais goda pjedestāls FIA Eiropas rallija čempionātā.

Uzreiz aiz goda pjedestāla šoreiz palika divas igauņu ekipāžas. Iekšējā duelī ar astoņu sekunžu pārsvaru Kens Torns (Ford Fiesta Mk2 Rally2) guva virsroku pār Gregoru Jētu (Škoda Fabia Rally2 evo). Otrajā sacensību dienā līdz sestajai vietai spēja pakāpties FIA pasaules rallija čempionātā (WRC) pieredzi guvušais jaunzēlandietis Haidens Padons (Hyundai i20 Rally2).

Otrā vieta "Tet Rally Liepāja" ļāva Efrenam Larenam vēl vairāk palielināt savu pārsvaru FIA Eiropas čempionāta sezonas kopvērtējumā. Piecos posmos iekrāti 116 punkti, izveidojot 46 punktu handikapu pret otrajā vietā esošo Nilu Solanu, kurš Kurzemē notikušo ralliju noslēdza 12. vietā. Sešus punktus aiz Solana trešo pozīciju saglabā Simone Tempestini. "Tet Rally Liepāja" zem Rumānijas karoga startējošais Tempestini ierindojās devītajā vietā. Mārtiņš Sesks pēc perfektas nedēļas nogales ar 42 punktiem atrodas astotajā vietā.

ERC3 ieskaitē Kaspars Kasari (Ford Fiesta Rally3) svētdienas pirmajā ātrumposmā pazaudēja pusotru minūti, tomēr sestdien iekrātais pārsvars bija pietiekams, lai nosargātu pozīciju un pieveiktu Igoru Vidlaku (Ford Fiesta Rally3), kurš finišā zaudēja igaunim 1 minūti 55,6 sekundes.

Sestdien pēcpusdienā iesākto misiju turpināja Toni Herranens (Ford Fiesta Rally4). Līdz pēdējam ātrumposmam ERC4 un Junior ERC4 ieskaitē viņu no līdera Oskara Palomo (Peugeot 208 Rally4) šķīra tikai 11,3 sekundes, tomēr spānis bija par 3,3 sekundēm pārāks pēdējā ātrumposmā, nosargājot uzvaru klasē.

Fantastiskus rezultātus "Clio Trophy by Toksport WRT" turpināja demonstrēt argentīnietis Paulo Soria (Renault Clio Rally5). Līdz finišam viņā pārsvars sasniedza 3 minūtes 46 sekundes, kamēr četri sekotāji satilpa 1 minūtē 7,9 sekundēs. Pašā pēdējā ātrumposmā no otrās pozīcijas izstājās turks Emre Hasbajs (Renault Clio Rally5).

Dominējošais sniegums ļāva Mārtiņa Seska un Renāra Franča ekipāžai tikt pie vairākām specbalvām. Jau pirmajā sacensību dienā Sesks nodrošināja Talsi specbalvu pasniegs ekipāžai, pateicoties sešu Talsu novadā notiekošo ātrumposmu kopsummā uzrādītajam labākajam rezultātam. Arī "SC Grupa / Eurovia" specbalva par ātrāko rezultātu ātrumposmā "SS 2 Mundigciems", kura maršruts ved gar skatpunktu "SC Grupa / Eurovia" nonāca Seska rokās. Sacensību noslēdzošajā dienā Sesks kolekcijai pievienoja Ramirent specbalvu par ātrāko rezultātu ātrumposmā SS 8 Dinsdurbe, kura maršruts ved gar skatpunktu "Ramirent".

"SIXT" specbalvu par tālāko lēcienu ātrumposma SS 1 Strazde skatpunktā "Sixt" saņēma itālis Alberto Battistolli, kura vadītā "Škoda Fabia Rally2" gaisā pavadīja 31 metru. "Liepājas Speciālā Ekonomiskā Zona" specbalvas par ātrāko rezultātu ātrumposmos "SS 7/9 Vecpils", kuru maršruts ved gar skatpunktu "Invest in Liepāja", ieguva Mārtiņa Seska un Mikko Heikilas vadītās ekipāžas. Divas specbalvas pasniedza arī "Fristads". Vienu par ātrāko rezultātu ātrumposmā "SS 3 Kāķīši", kura maršruts ved gar skatpunktu "Fristads", ieguva Mārtiņš Sesks, bet otru, kas pienākas ekipāžai, kas startē tikai Latvijas rallija čempionāta 2. posmā, saņēma Elviss Hermanis (Škoda Fabia Proto).

Pārliecinošais panākums gan Eiropas čempionāta, gan Latvijas čempionāta ieskaitē ļāva Mārtiņam Seskam iegūt arī "Flora" specbalvu, par ko cīnījās tikai braucēji ar Latvijas Automobiļu Federācijas izsniegtu dalībnieka licenci. Odziņu Mārtiņa Seska trofeju plauktam pielika dzimtās pilsētas "Liepāja" specbalva par uzvaru ātrumposmā "SS 12 Liepāja Power Stage".

Sesks un Francis sestdien uzvarēja arī Latvijas rallija čempionāta otrajā posmā.

Sezonas pirmajā pusē liepājniekam izdevās uzvarēt ERC "Open" ieskaitē Azoru salās un Polijā, taču Liepājā viņš šajā ieskaitē nestartēja, jo viņa mašīna neatbilda šai klasei, pārsēžoties jaudīgākā braucamajā.

FIA Eiropas rallija čempionāta piektā posma ātrumposmi norisinājās Talsu un Dienvidkurzemes novados.

Šajā sezonā liepājnieku Seska un Franča ekipāža ir startējusi četros no pieciem ERC posmiem, dominējot ERC "Open" klasē ar Lietuvā bāzētās "Proracing Rally team" vienības sagatavoto "Škoda Fabia Rally2-Kit".

Šosezon Eiropas čempionātā kopā plānoti astoņi posmi.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!