Nedēļas nogalē notikušajā 50. jubilejas "Vaidavas Kausā", kas šogad norisinājās veselas trīs dienas no 28. līdz 30. jūlijam, Arvīda Levana vārdā nosauktajā Apes mototrasē, kur sacentās gan pašmāju, gan ārvalstu ātrākie motokrosa braucēji, triumfēja igaunis Tanels Leoks, saukts arī par "igauņu lokomatīvi". Viņa karjerā tas ir jau astotais "Vaidavas Kauss", kā arī viņš ir attiecīgi izcīnījis uzvaru MX1 klasē Latvijas motokrosa čempionāta ceturtajā posmā.

Pats Tanels atzina, ka šoreiz uzvara ir nākusi daudz grūtāk nekā pirms 17 gadiem, kad viņš izcīnija "Vaidavas Kausu" pirmo reizi, jo treniņi vairs neesot tik intensīvi, pašlaik viņš vairāk fokusējas uz savu dēlu karjeras attīstību. Raksturojot sacensību pirmo posmu viņš atzina, ka ir pieļāvis kļūdas, bet pašā pēdējā trases posmā tomēr izdevies pielikt jaudu un apsteigt konkurentu Tomu Macuku. Otrajā posmā Tanels jau ir nodrošinājies, ka neviens viņam nevar piekļūt tik tuvu, lai apdraudētu viņa uzvaru kopvērtējumā.

Savukārt otro vietu prestižajā MX1 klasē arī izcīnija igauņu sportists Karels Kutsars un trešajā vietā aiz sevis atstājot pašmāju Toms Macuks, kurš pārstāv "Rodeo MX" klubu. MX2 klasē ātrākais bija Edvards Bidzāns no tā paša kluba, aiz sevis atstājot komandas biedru otrās vietas ieguvēju Uldi Freiberu un Robertu Lūsi no kluba "Motokurzeme".

Šogad Apes mototrasē pirmo reizi MX klasē brauca arī dāmas, kur pirmo vietu izcīnīja lietuviete Paula Bertasiute no kluba "Zemaitija", aiz sevis atstājot Patrīciju Bērziņu "Mārupes AMK Bieriņi" un Esteri Tračumu no "MX Delveri ", kas šogad debitēja Eiropas čempionātā.

50. jubilejas "Vaidavas Kauss" šogad bija īpašs ar to, ka pasākumi notika vesalas 3 dienas. Piektdienas pasākumi tika veltīti tam, lai izrādītu godu un atcerētos Apes motosporta un "Vaidavas Kausa" pamatlicējus un dalībniekus. Sestdien un svētdien bija sacensību dienas Apes Mototrasē. Sestdien sacensības notika galvenokārt Retro klasēs, kā arī Latvijas Motokrosa čempionāts jauniešu un Open klasēm. Pēc sacensībām visi, kuru īpašumā ir Latvijas Motorūpnīcas "Sarkanā Zvaigzne" ražotais mopēds "Rīga", bija iespēja piedalīties "Zelta Mopēda" goda braucienā par Apes ielām, bet pašā vakarā notika ikgadējā "Moto Balle". Svētdien sacentās visas lielās motokrosa klases (MX125, MX2 Juniori, MX Dāmas, MX2, MX1, Q Open, B/V Open), lai cīnītos ne tikai par Latvijas Čempionāta ieskaites punktiem, bet arī par pašu leģendāro "Vaidavas Kausu".

"Vaidavas Kauss" Apē norisinās kopš 1974. gada un ir vienas no vecākajām un tradīcijām bagātākajām motokrosa sacensībām Eiropā.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!