Fоtо: Reuters/Scanpix/LETA

Nīderlandes autosportists Makss Verstapens no "Red Bull" sestdien sprinta sacīkstē Katarā kļuva par trīskārtējo F-1 pasaules čempionu.

Sprintā Verstapenam vajadzēja ieņemt vismaz sesto vietu, lai jau sestdien varētu nodrošināt uzvaru kopvērtējumā visā sezonā. Šobrīd viņš kopvērtējumā ir izcīnījis 407 punktus, kamēr tuvākajam sekotājam Serhio Peresam ir 223 punkti.

19 apļus garajā sprinta sacīkstē Katarā Verstapens finišēja otrajā vietā, un ar to pārliecinoši pietika, lai laicīgi nodrošinātu savu trešo čempiona titulu. Viņa tuvākais konkurents un komandas biedrs Peress pēc sadursmes izstājās no šīm sacensībām.

"Tā ir fantastiska sajūta. Šis bija neticams gads, esmu ļoti lepns ar komandas darbu. Būt trīskārtējam čempionam ir kaut ļoti īpašs. Mēs turpināsim strādāt pēc iespējas labāk. Šobrīd esmu ļoti priecīgs," teica Verstapens.

Trīs pasaules čempiona titulus pēc kārtas iepriekš izcīnījis Huans Manuels Fandžio, Mihaels Šūmahers, Sebastjans Fetels un Lūiss Hamiltons. F-1 vēsturē par trīskārtējiem čempioniem kļuvuši arī Nikijs Lauda, Airtons Senna, Nelsons Pikē, Džeks Brebems un Džekijs Stjuarts.

Pirmo vietu sprinta sacīkstē izcīnīja "McLaren" pilots Oskars Pjastri, kuram otrajā vietā, zaudējot 1,871 sekundes sekoja Verstapens ("Red Bull"). Labāko trijnieku noslēdza vēl viens "McLaren" pilots Lando Noriss, kurš piekāpās savam komandas biedram 8,497 sekundes.
Jau ziņots, ka dienu iepriekš atlasē svētdienas sacīkstei Verstapens ieņēma pirmo vietu, kvalifikācijā aiz sevis atstājot "Mercedes" pilotus Džordžu Raselu un Lūisu Hamiltonu.

Konstruktoru kausā "Red Bull" uzvaru nodrošināja jau iepriekšējā posmā.

Svētdien risināsies "Grand Prix" sacīkste.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !