Foto: Jānis Spurdziņš

Latvijas rallija pilots Mārtiņš Sesks un stūrmanis Renārs Francis pirmdien aizvadīja pirmo un līdz Pasaules rallija čempionāta (WRC) posmam Polijā vienīgo pilno treniņu dienu, kurā ar "M-Sport" komandu testēja "Ford Puma Rally1" automašīnu. Pirmo emociju iespaidā abi liepājnieki atzina, ka šī bijusi ātrākā un tīkamākā pirmdiena viņu mūžā.

Treniņi notika Dienvidigaunijā uz grunts seguma, tramplīniem bagātā slēgtā ātrumposmā, kur sportisti veica 14 braucienus 192 kilometru kopgarumā. Arī iepriekš ekipāža aizvadījusi tik pat garas treniņu dienas, taču šoreiz uz grunts seguma pavadītie kilometri bija ļoti vērtīgi, ņemot vērā, ka sportisti "Rally1" automašīnu bez hibrīda piedziņas tikai sāk iepazīt un treniņiem atvēlētā kilometrāža ir ļoti limitēta, turklāt līdz sacensību sākumam Polijā atlikusi vien nedēļa.

"Katrā no šiem četrpadsmit braucieniem ir četrpadsmit tramplīni. Katrā kilometrā mēs lidojām kaut kur pa gaisu, kas tagad nedaudz mugurā un kaklā ir jūtams. Katrā braucienā audzējam tempu un centāmies saprast, kas notiek," treniņu dienu raksturo Mārtiņš Sesks. "Šie kilometri ir ļoti labs pamats, lai dotos uz Poliju. Vienā dienā daudz iemācījāmies. "M –Sport" komanda palīdzēja izprast un apgūt sīkās niansītes, lai pārkāpjot no "Rally2" uz "Rally1" auto, pielāgotos pie tempa un citām izmaiņām. Kopīgi meklējām variantus kā adaptēties automašīnā un uzlabot braukšanu. Fiziskās sajūtas ir grūti izstāstīt, to var tikai piedzīvot un izbaudīt. Tas ātrums, ar kādu var traukties cauri līkumiem un līkumu sasaistēm no malas vai kabīnes video var likties superātrs vai nereāls, bet iekšā automašīnā tas liekas loģisks. Protams, to tempu, ko attīstījām treniņos, pārcelt uz sacensību režīmu būs nākamais izaicinājums. Par to, cik šis treniņš bijis nozīmīgs, līdz galam varēsim pārliecināties tikai Polijas posma šeikdaunā un pašās sacensībās."

Uz Poliju Seska/Franča ekipāža dosies pirms Jāņiem, lai 23.jūnijā piedalītos sacensību publicitātes pasākumā "WRC Rally Show Warsaw 2024", kur līdz ar citiem sportistiem veiks šova braucienus Varšavas futbola arēnā "PGE Narodowy".

Starts WRC posmā "80. ORLEN Rally Poland" sekos jūnija izskaņā. No 5. līdz 7.jūlijam liepājnieki startēs ceturtajā ERC posmā "Rally Estonia", bet 14. jūnijā aizvadīs treniņbraucienus ar hibrīpiedziņas Rally1 automašīnu, lai 18. līdz 21.jūlijā mērotos spēkiem ar pasaules elites rallija braucējiem "Tet Rally Latvia".

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!