Atjauninātais 'VW Multivan T6.1' ieguvis arī elektrisko versiju
Foto: Publicitātes foto

"Volkswagen Multivan T6.1" ir viens no pasaulē pārdotākajiem vieglajiem komerctransportiem "Multivan T6" uzlabotā versija. Daudzveidīgi vadītāja asistenti, iepriekš nebijuši digitālie rīki un jaunākās paaudzes VW izklaides sistēmas ar integrētu SIM karti, nodrošinot pastāvīgu interneta pieslēgumu,– tie ir tikai daži no uzlabojumiem.

Multivans pārsteigs ar jaunu spēkrata priekšdaļas dizainu un paplašinātu standartfunkciju specifikāciju, bet jaunākie TDI dzinēji (90 līdz 199 ZS) nodrošinās gana plašu jaudas diapazona izvēli. Tāpat pirmoreiz būs pieejama arī transporta elektriskā versija, kas atkarībā no akumulatora izvēles ļaus sasniegt vairāk nekā 400 km braukšanas diapazonu ar vienu uzlādi.

"T6" hidrauliskā spēka stūri nomainījusi elektromehāniskā, ļaujot aktīvi darboties stūres vadības ierīcei, un tas paver piekļuvi jauniem vadītāju asistentiem, nodrošinot vēl nebijušus drošības un komforta standartus. Īpaša uzmanība pievērsta spēkrata stabilitātei – auto standartā aprīkots ar jaunu pretvēja palīgsistēmu ("Cross Wind Assist"), neļaujot sānvējiem apdraudēt šofera un pasažieru drošību.

Tāpat modelis aprīkots ar joslas saglabāšanas asistentu ("Lane Assist") – ar kameru palīdzību tiek noteikti ceļa joslas marķējumi, automātiski noturot spēkratu savā joslā. Pateicoties asistentiem, arī parkošanās turpmāk būs daudz ērtāka – aktivizējot parkošanās asistentu ("Park Assist"), transportlīdzeklis automātiski iebrauc un izbrauc auto novietnē, vadītājam darbojoties ar akseleratoru un bremžu pedāļiem.

Lai viss notiktu nekļūdīgi, veicot manuālu manevrēšanu, "Crafter" sānu aizsardzības sistēma tika pielāgota lietošanai "T6.1" – ap transportlīdzekli izvietotie ultraskaņas sensori samazina sadursmes risku. Tikmēr "Rear Traffic Alert" sistēma pasargā no negadījumiem, braucot atpakaļgaitā: tā brīdina autovadītāju par transportlīdzekļu tuvošanos no aizmugures. Ja vadītājs nereaģē, sistēma nodrošina automātisku bremzēšanu. Auto aprīkots arī ar 8 collu "Discover Media" navigācijas un izklaides sistēmu.

Vēl "T6.1" ir aprīkots ar integrēto SIM karti (eSIM), tā paver jaunu tiešsaistes funkciju un pakalpojumu klāstu. "MIB3" astoņu un 9,2 collu sistēmas pirmoreiz piedāvā arī interneta radio un mūzikas straumēšanas pakalpojumus.

Modelim ir pārkonfigurēta dzinēja programma. Priekšējo piedziņu nodrošina divu litru turbodīzeļa dzinēji (2,0 TDI), kas atbilst "Euro-6d" emisiju standartam. Jaunā bāzes dzinēja jauda ir 90 ZS, nodrošinot lielāku jaudu nekā iepriekš (84 ZS).

Visbeidzot partnerībā ar ABT, "Multivan T6.1" tiks piedāvāts arī kā pilnībā elektriskais transportlīdzeklis. Tā jauda ir 112 ZS, bet akumulatoru var izvēlēties vai nu 38,8 kWh, vai 77,6 kWh versijā. Ar vienu uzlādi nobraucamā distance būs līdz pat 400 km (atbilstoši NEDC standartam), padarot transportlīdzekli par piemērotu arī komercpārvadājumu veikšanai.

Modernizētais "VW Multivan T6.1" tirdzniecībā Eiropā nonāks rudenī.

Tags

Volkswagen

Comment Form