Ar Džensona Batona pārliecinošu uzvaru ir noslēgusies aizraujoša F1 sacīkste Beļģijā Spa trasē. Kamēr čempionāta līderis Fernando Alonso izstājās jau pirmajā aplī, Batons bija vadībā no starta līdz finišam un izcīnīja savu pirmo uzvaru Spa trasē.

Kamēr Batons startā nosargāja savu pirmo starta pozīciju pirmajā šaurajā līkumā, divi čempionāta līderi palika La Source drošības joslā. Romēns Grožāns trases iekšmalā sāķērās ar Hamiltona mašīnu un abi uztriecās nevainīgajam upurim Alonso, kura formula tika uzmesta gaisā un visai smagi piezemējās drošības joslā.

Sacīkstes turpinājumā Batons iekrāja lielisku pārsvaru un kontrolēja sacīksti, tāpēc "McLaren" komanda nolēma izmantot viena boksu apmeklējuma stratēģiju. To pašu nolēma darīt arī Sebastians Fetels, kuram gan sacīkste izvērtās ļoti aizraujoša, jo nācās trasē veikt neskaitāmas apdzīšanas, lai no savas zemās starta pozīcijas nokļūtu uz pjedestāla otrā pakāpiena.

Tikmēr Kimi Raikonena cerības uz uzvaru beidzās jau pirmajā sacīkstes nogrieznī, kad sākās problēmas ar riepām un "Lotus" nācās izvēlēties divu boksu apmeklējumu stratēģiju. Raikonenam priekšā tika arī Mihaels Šūmahers, kura komanda nolēma arī riskēt ar viena boksu apmeklējuma stratēģiju, tomēr arī vācietiem sākās problēmas ar riepu nodilumu un turklāt 'pazuda' sestais pārnesums, kā rezultātā nācās veikt vēl vienu vēlu boksu apmeklējumu, tomēr Šūmahers savā 300. GP posmā finišēja septītais.

Tostarp savu karjeras labāko rezultātu uzrādīja "Force India" pilots Niko Hilkenbergs, kurš palika ceturtajā vietā, kamēr piekto un sesto sadalīja Felipe Masa ar Marku Vēberu, kuriem sacīkstes laikā bija vairākas aizraujošas cīņas. Arī abi "Toro Rosso" komandas piloti Žans Ēriks Verņē un Daniels Rikjardo pa ilgiem laikiem iekļuva punktos, bet pēdējo punktu izcīnīja otrs "Force India" pilots Pols di Resta.

Kopvērtējumā līderis joprojām ir Alonso (164), bet tagad viņa tuvākais sekotājs ir Fetels, kurš zaudē 24 punktus, kamēr Marks Vēbers atkāpies uz trešo vietu (132), Kimi Raikonens ir ceturtais (131) un Hamiltons pēc izstāšanās nokritis uz piekto vietu (117).