Drifta leģenda no Japānas un ASV čempions jau šo sestdien Biķerniekos
Foto: Publicitātes foto

Jau šo sestdien, 17. jūnijā, Biķernieku trasē varēs redzēt divus no spēcīgākajiem drifteriem pasaulē – trīskārtējo ASV čempionu Krisu Forsbergu un japāņu leģendu Daigo Saito. Viņiem pretī stāsies iespaidīga Eiropas izlase ar sānslīdes meistariem no desmit dažādām valstīm.

Dalībnieku sarakstu pēdējās nedēļas laikā papildinājuši daudzi spilgti uzvārdi. Eiropas izlasei palīgā steigsies "Monster Energy" sportisti – bijušais Austrumeiropas un Ukrainas čempions Dmitrijs Iļjuks un rumāņu zvaigzne Calins Ciortans.

Savukārt Latvijas drifta jaudīgākais piecinieks (Jānis Eglīte, Ingus Jēkabsons, Ivo Cīrulis, Ingemārs Jēkabsons un Kristaps Blušs) arī ieguvis papildspēkus bijušā Latvijas čempiona Ērika Ulasa personā.

Par labāko drifta nāciju Eiropā uzskatīto Poliju "HGK Drift Challenge" sacīkstēs pārstāvēs pieci sportisti. Starp tiem ir gan Eiropas profesionālākās drifta komandas – "Budmat Auto" – pilots Dāvids Karkosiks, gan arī 17 gadīgais talants Adams Zalevskis. Jāatzīmē, ka pēdējais no viņiem driftēt sāka 13 gadu vecumā, bet šosezon jau paspējis uzvarēt leģendārajā Nirburgringas trasē.

Arī latviešiem ir savs jaunais talants – 12 gadus vecais drifteris Nikolass Bertāns. Šo sestdien notiekošajā pasākumā gan viņš nepiedalīsies, jo savu auto aizlienēs iepriekšminētajam amerikāņu čempionam Krisam Forsbergam. Otrā lielā pasākuma zvaigzne – Daigo Saito – sacensībās startēs ar "HGK Kit Car", kas ieguvis jaunu 800 zirgspēku dzinēju.

Atgādinām, ka sportisti sacentīsies īpašajā HGK trases konfigurācijā, kurā klasiskie Biķernieku trases līkumi papildināti ar bīstamu un iespaidīgu betona sienu. Tāpat šī būs vienreizēja iespēja klātienē aplūkot HGK jauno drifta spēkratu – "BMW E92 Eurofighter". Pēc "HGK Drift Challenge" pasākuma jaunais auto, ar kuru Kristaps Blušs turpmāk startēs Formula D seriālā, dosies ceļā uz ASV.

Biļetes, ar kurām skatītājiem būs brīva pieeja gan tribīnēm, gan servisa parkam, iespējams iegādāties visās "Biļešu servisa" tirdzniecības vietās, tai skaitā Bilesuserviss.lv.

Uzrādot iegādāto biļeti, interesentiem būs iespēja par brīvu vērot arī piektdienas treniņus, kuri norisināsies no pulksten 14 līdz 18. Sacensības sestdien, 17. jūnijā, sāksies pulksten 11 ar kvalifikācijas braucieniem, bet noslēgums ar apbalvošanu paredzēts plkst. 16.20.

Tags

ASV Biķernieku trase BMW Japāna Kristaps Blušs

Comment Form