Latvijas motosportists Pauls Jonass svētdien Argentīnā Starptautiskās Motosporta federācijas (FIM) pasaules motokrosa čempionāta MXGP klasē trešā posma pirmajā braucienā ieņēma sesto vietu.

"Standing Construct Husqvarna Factory Racing" komandu pārstāvošais Latvijas motosportists sestdien izcīnīja uzvaru kvalifikācijas braucienā.

Pēc pirmajiem līkumiem Jonass ieņēma trešo vietu, taču pēc konkurenta kritiena izvirzījās vadībā un saglabāja līderpozīcijas līdz 11.aplim, kad piedzīvoja nelielu kritienu, taču atgriezās trasē, ieņemot trešo pozīciju.

Atlikušajā brauciena daļā Jonass atkāpās uz ceturto vietu un pēdējos divos apļos noslīdēja par vēl divām pozīcijām zemāk.

Pirmajā braucienā ātrākais bija francūzis Maksims Reno, otro vietu, zaudējot 2,144 sekundes, ieņēma slovēnis Tims Gajsers, bet labāko trijnieku noslēdza Šveices motosportists Džeremijs Sīvers, atpaliekot 22,532 sekundes.

Jonass, finišējot sestajā pozīcijā, piekāpās francūzim 37,743 sekundes.

Otrais brauciens sāksies plkst.21. pēc Latvijas laika.

Jau ziņots, ka pirmajā posmā Lielbritānijā Jonass nepiedalījās iekaisušu plaukstas locītavas cīpslu operācijas dēļ.

Pēc otrā posma, kurā rokai bija atnākušas vaļā šuves, Beļģijā tika veikta vēl viena operācija, un vēl otrdien sportistam bija vizīte pie operējušā ārsta.

2021.gada čempionātā uzvarēja nīderlandietis Džefrijs Herlingss, aiz sevis atstājot francūzi Romēnu Fevru un slovēni Timu Gajseru.

Latvijas motosportists Jonass, kurš sezonas divos noslēdzošajos posmos nestartēja, sezonu noslēdza astotajā pozīcijā.