Latvijas motobraucējs Pauls Jonass no "Gas Gas" komandas svētdien, 10. oktobrī, pasaules motokrosa čempionāta 11. posmā Francijas "Grand Prix" MXGP klasē pirmajā braucienā ierindojās ceturtajā vietā.

Pirms tam kvalifikācijas braucienā Jonass uzrādīja ceturto labāko laiku.

Jau pēc starta Jonass ierindojās ceturtais, atpaliekot no šveicieša Žeremī Sīvera par divām sekundēm. Brauciena pēdējās minūtēs Latvijas braucējs sāka kāpināt tempu un samazināja starpību līdz Sīveram, taču neizdevās apsteigt šveicieti. Jonass finišēja divas sekundes vēlāk par konkurentu.

Pirmais finišēja francūzis Romēns Febrs, kuram sekoja nīderlandietis Džefrijs Herlingss. Pirmo brauciena pusi Herlingss atradās pirmajā pozīcijā, taču pēc tam vadību pārņēma francūzis. Herlingss pēdējā aplī strauji pietuvojās Febram, un abu braucēju cīņa par pirmo vietu ilga līdz pat finišam. Francūzis finišēja pirmais ar septiņu sekundes desmitdaļu pārsvaru.

Trešās vietas ieguvējs Sīvers finišēja 37,6 sekundes pēc abiem līderiem.

Pulksten 17.10 pēc Latvijas laika paredzēts otrais brauciens.

Pērn par MXGP čempionu trešo reizi tika kronēts Slovēnijas motosportists Tims Gajsers, bet Jonass, kurš vasarā guva smagu traumu, ierindojās 31. vietā.

Šosezon MXGP klasē paredzēti 18 posmi. Sezonas noslēgums plānots novembrī Itālijā.