Latvijas atklātajā spīdveja čempionātā svētdien ceturto vēsturē triumfēja Krievijas sportists Grigorijs Laguta.

Piecos braucienos Laguta ieguva maksimāli iespējamos 15 punktus.

Tikmēr otro vietu ar 12 punktiem izcīnīja cits Krievijas sportists Deniss Gizatuļins, kurš pārbraucienā pārspēja polis Mihals Ščepaņjaks.

Savukārt labākais no Latvijas sportistiem ar deviņiem punktiem bija Andžejs Ļebedevs.

Kopumā Latvijas atklātajā čempionātā startēja 16 sportisti, Latviju pārstāvot arī Maksimam Bogdanovam, Vjačeslavam Giruckim, Kjastam Puodžukam, Ivanam Plešakovam un Jevgēņijam Kostigovam.

Iepriekš Laguta par Latvijas čempionu kļuva trīs reizes pēc kārtas 2008., 2010. un 2011.gadā, bet iepriekšējos divos gados labākie bija Bogdanovs un Ļebedevs, kurš pērn 18 gadu vecumā kļuva par visu laiku jaunāko Latvijas čempionu.

Visvairāk reižu par Latvijas čempionu kļuvis Andrejs Koroļovs, kura rēķinā ir pieci tituli. Četras reizes triumfējis Laguta, bet pa trim tituliem izcīnījuši šī brīža Latvijas spīdveja uzturētāji Nikolajs Kokins un Vladimirs Ribņikovs.

Latvijas čempionātam šogad sākotnēji bija plānots risināties atjaunotajā Biķernieku mototrekā, tomēr vēlāk sacensības tika pārceltas uz ierasto norises vietu Daugavpilī.