Latvijā startē jauna autosporta disciplīna – 'Gymkhana'
Foto: Publicitātes foto

Vērojot "Gymkhana" pieaugošo popularitāti pasaulē un to, kā tā apvieno dažādas paaudzes, dažāda veida automašīnas, sporta veidus, motivē cilvēkus pievērsties izklaidēm trasē, nevis uz ielas, LAF Drifta komisija nolēmusi, ka "Gymkhana" tiks veidots kā sacensību seriāls, dodot katram interesentam iespēju pierādīt sevi trasē.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Organizatoru mērķis ir disciplīnu attīstīt tā, lai tuvāko trīs gadu laikā sasniegtu tādu līmeni, kā tas novērojams dažādās pasaules valstīs – Ungārijā, Spānijā un ASV. Latvija ir pirmā no Baltijas valstīm, kura uzsāk organizēt oficiālas un federācijā saskaņotas "Gymkhana" sacensības.

Pirmais posms notiks 15. jūnijā Biķerniekos – pieteikties var jebkurš interesents, nebaidoties no tā, vai potenciālais dalībnieks ir pazīstams ar autosportu vai nav. Sacensības notiks divās iekaites klasēs, gan "ielas" jeb auto slaloms bez drifta, gan "pro" – "Gymkhana" ar drifta elementiem. Nav vajadzīga iepriekšēja pieredze trasē, lai izmēģinātu "Gymkhanas" ielas klasi, tā var būt pirmā pieredze trasē ar savu privāto auto.

Sezonas laikā ir paredzēti vēl trīs posmi – otrais posms notiks Daugavpilī 13. un 14. jūlijā. Savukārt trešais posms atkal būs Biķerniekos 4. augustā, dienu pēc "Drift King of Riga" sacensībām, bet noslēdzošais posms notiks "Drift Games" pasākuma ietvaros 26. oktobrī.

Ar sacensību oficiālo nolikumu var iepazīties interneta vietnē Driftlatvia.com.

"Gymkhana" kā izklaide sportistiem Latvijā pirmo reizi parādījās 2009. gadā, savukārt 2016. gadā LAF Drifta komisija šo disciplīnu ietvēra sezonas noslēguma pasākumā "Drift Games", kur sportistiem tika dota iespēja sacensties savā starpā, izbraucot arī "Gymkhana" trasi.

"Gymkhana" jeb auto slaloms ir viens no jaunākajiem autosporta virzieniem. Sacensības notiek slēgtās trasēs vai īpaši pielāgotos un ierīkotos laukumos. Braucējam ir jāveic tiesnešu izlikta trases konfigurācija saskaņā ar shēmu noteiktā secībā. Trases shēmas tiek publiskotas tikai sacensību dienā, un iepazīties ar trasi braucējiem ir tiesības, tikai izstaigājot ar kājām.

Braukšanā tiek izmantoti tādi elementi kā čūska un vārti, kā arī 180, 360 vai vairāk grādu pagriezieni, braukšana atpakaļgaitā, stāvbremzes izmantošana, mucu apbraukšana u.c.

Uzvarētājs "Gymkhana" ir tas sacensību dalībnieks, kas distanci ir veicis pareizi, visātrāk un precīzāk, nenogāžot un neaizskarot trasi apzīmējošos konusus un citus trases norobežojošos šķēršļus. Viens no spilgtākajiem šīs disciplīnas pārstāvjiem ir slavenais amerikāņu autosportists Kens Bloks, kura veidotie video skatīti vairākus simtus miljonu reižu.

Visiem interesentiem LAF iesaka sekot līdzi pasaules "Gymkhana Grid" sacensībām, jo šogad, septembra sākumā, tās notiks ļoti tuvu Latvijai – Polijas galvaspilsētā Varšavā. Tur uz starta varēs redzēt arī pasaulē populārus drifterus un, iespējams, arī kādu sportistu no Latvijas.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl

Comment Form