Latvijas motobraucēji sestdien ieņēma 12.vietu Ķeguma trasē "Zelta zirgs" notiekošā Nāciju kausa motokrosā kvalifikācijas sacensībās, automātiski nodrošinot vietu svētdien gaidāmajā A finālā.

Kvalifikācijas sacensībās no Latvijas visaugstvērtīgāko rezultātu uzrādīja prestižākajā MXGP klasē startējošais Matīss Karro, kurš bija astotais, bet "Open" klases braucējs Roberts Justs bija 13.vietā.

Tikmēr MX2 klasē Pauls Jonass uzrādīja 16.rezultātu.

Latvijas izlase kopvērtējumā tādejādi ierindojās 12.vietā starp 34 valstīm, automātiski sasniedzot A finālu, kas norisināsies svētdien. Kopumā Latvija izcīnīja 21 punktu.

Savukārt par kvalifikācijas sacensību uzvarētājiem sestdien tika kronēti Beļģijas motobraucēji, kuriem trīs punkti.

Kopumā A finālam kvalificējās 19 labākās valstis, bet vēl viena laimīgā šī fināla dalībniece tiks noskaidrota svētdien gaidāmajā B finālā.

Sacensībās startē sportisti no 34 valstīm, bet notikumus trasē atspoguļo 170 pasaules valstīs.

Karro, R.Justs un Jonass ir vienīgie, kas šogad Latviju regulāri pārstāvējuši pasaules čempionāta apritē.

Latvijas pārstāvis par Nāciju kausa izcīņas čempionu vienīgo reizi kļuvis 1968.gadā, kad to PSRS izlases sastāvā spēja Arnis Angers. Neatkarības gados Latvija labāko rezultātu sasniedza 1992.gadā, kad salīdzinoši mazā konkurencē izcīnīja 11.vietu, bet pēc tam sekmīgākais bijis 2012.gads, kad izcīnīta 14.vieta.

Pērn Latviju Nāciju kausā pārstāvēja Karro ("Open"), Dāvis Ivanovs (MX2) un Augusts Justs (MX1), kuri uzvarēja B finālā un vēlāk izcīnīja 16.vietu.