Latvijas rallija sezonai sola krāšņu noslēgumu
Foto: Raimonds Volonts

Latvijas rallija sezonas noslēdzošās sacensības, "Rallijs Latvija", šogad iekļauts ne vien nacionālas, bet arī starptautiskas nozīmes sacensību kalendāros – autosportisti šogad cīnīsies par uzvaru kopumā astoņu dažādu čempionātu un kausu ieskaites klasēs, ļaujot interesentiem novērtēt dažādām tehniskajām ieskaites klasēm sagatavotu automašīnu braukšanu pa rudenīgajiem Latvijas autoceļiem, sola sacensību rīkotāji.

"Rallijs Latvija" notiks 22. un 23. oktobrī, un arī šogad vienuviet pulcinās ne vien mūsdienu rallija automašīnas, bet arī vēsturiskos automobiļus. Dalībniekiem, kuri startēs ar modernāko sporta tehniku, šoreiz būs iespēja izcīnīt punktus trīs dažādās sacensībās – Latvijas rallija čempionātā, FIA Eiropas rallija kausā, kā arī Baltijas rallija kausā. Savukārt autosportistiem, kuri vēl tikai uzsāk savu rallija karjeru, un pilnu sacensību distanci plāno veikt tuvākajā nākotnē, savas prasmes šoreiz būs iespējams pārbaudīt trīs savam sagatavotības līmenim atbilstošās sacensībās – rallijsprintā, rallija supersprintā un minirallijā.

"Straujiem soļiem tuvojas rallija sezonas noslēgums, un arī šogad mums padomā sarīkot apmeklētājiem aizraujošas un ērti skatāmas sacensības, kas ļautu izbaudīt rudens rallija burvību pirms doties ilgākā pārtraukumā līdz nākamās sezonas startam ziemā," saka rallija rīkotājs Jānis Krastiņš. "Aicinu apmeklēt ne vien ātrumposmus, bet arī servisa parku un pārliecināties, ka rallijs ir komandas darbs! Lai gan par rallija plānojumu ziņosim atsevišķi, jau šobrīd varu pavēstīt, ka abās rallija dienās ātrumposmi notiks arī kūrortpilsētā Jūrmalā – sestdien Ķemeros un svētdien Kauguros."

Jaunums rallija programmā šogad ir "Historic Rally Latvija" – regularitātes sacensību dalībniekiem šoreiz pievienosies arī sporta režīmā startējošās ekipāžas. "Historic Rally Latvija" sporta režīma ekipāžām paredzētas divas ieskaites klases – "LADA Classic Cup" automašīnām ar dzinēja tilpumu līdz 1600 cm3. Otra ieskaites klase "Open" paredzēta automašīnām ar dzinēja tilpumu līdz 2000 cm3 un tajā varēs piedalīties ne tikai ar "Lada", bet arī automašīnām, ko izgatavojuši citi ražotāji – "Moskvich", "FIAT", "Polski Fiat", "Seat" utt.

"Liels pagodinājums, ka "Ralliju Latvija" šogad plāno apmeklēt arī leģendārais lietuviešu rallija pilots un Viļņas transporta līdzekļu fabrikas (VFTS, oriģinālā "Вильнюсская фабрика транспортных средств") inženieris Stasis Brundza, kura vadībā 20. gadsimta izskaņā tika sagatavota ne viena vien rallija tehniskajiem noteikumiem atbilstoša LADA automašīna!" piebilst Jānis Krastiņš.

Tags

FIA Fiat Lada Rallijs Rallijs Latvija SEAT
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form