Pasaules motošosejas čempionāta sestajā posmā - Katalonijas "Grand Prix" - prestižākajā "MotoGP" klasē svētdien uzvaru izcīnīja "Yamaha Factory" vienības pilots Horhe Lorenso no Spānijas, tiekot pie trešā panākuma pēc kārtas.

Aizvadītajās sacensībās aiz 2010.gada pasaules čempiona Lorenso finišēja pagājušā gada labākais braucējs Keisijs Stouners ("Repsol Honda") no Austrālijas, bet trešais palika viņa komandas biedrs Danijs Pedrosa no Spānijas.

Savukārt ceturtais palika spānis Alvaro Bautista ("Honda Gresini"), kurš sestdien izcīnīja savu karjerā pirmo uzvaru kvalifikācijas sacensībās.

Šī Lorenso bija 21.uzvara karjerā.

Stouners šīs sezonas beigās noslēgs savu lielisko karjeru.

Kopvērtējumā pēc sešiem posmiem līderpozīcijā ar 140 punktiem nostiprinājās Lorenso, bet viņam 25 punktus zaudē Stouners. Savukārt stabilu trešo vietu ar 101 punktu saglabāja Pedrosa.

Šosezon "MotoGP" klasē paredzētas 18 sacīkstes, no kurām pēdējās novembrī notiks Spānijā.