Pasaules motošosejas čempionāta piektajā posmā - Katalonijas "Grand Prix" - prestižākajā "MotoGP" klasē svētdien uzvaru izcīnīja "Yamaha Factory" vienības pilots Horhe Lorenso no Spānijas.

Aizvadītajās sacensībās Lorenso finišā par 5,003 sekundēm apsteidza spāni Daniju Pedrosu, kurš pārstāv "Repsol Honda" komandu, bet trešo vietu izcīnīja Andrea Dovicioso no Itālijas ("Monster Yamaha"), kurš uzvarētājam zaudēja 9,361 sekundi.

Šī Lorenso bija 20.uzvara karjerā, kā arī otrais panākums pēc kārtas, jo viņš bija ātrākais arī šīs sezonas ceturtajā posmā - Francijas "Grand Prix".

Tikmēr pagājušā gada pasaules čempions austrālietis Keisijs Stouners ("Repsol Honda") šoreiz ieņēma ceturto vietu.

Kā ziņots, Stouners šīs sezonas beigās noslēgs savu lielisko karjeru.

Kopvērtējumā pēc pieciem posmiem līderpozīciju ar 115 punktiem saglabāja Lorenso, bet viņam 20 punktus zaudē Stouners. Trešo vietu ar 85 punktiem saglabāja Pedrosa, bet ceturtajā pozīcijā atrodas Dovicioso, kurš ticis pie 60 punktiem.

Šosezon "MotoGP" klasē paredzētas 18 sacīkstes, no kurām pēdējās novembrī notiks Spānijā.