Matīss Karro uzvarējis 'Cross Country' posmā Ķesterciemā
Foto: Publicitātes foto

Sestdien, 14. aprīlī, Ķesterciema Bušu karjerā tika noskaidroti Latvijas kausa otrā posma "Cross Country" uzvarētāji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Sacensībās bija ieradušies divi no Latvijas spēcīgākajiem, ātrākajiem un labākajiem motokrosa pārstāvjiem – motokrosa veterāns Leons Kozlovskis un Matīss Karro. Ātrāko sportistu vidū bija vērojama nervus kutinoša cīņa līdz pēdējai sekundei.

Pirmo reizi "Cross Country" sacensībās piedalījās arī "Ghetto Games" organizators Raimonds Elbakjans. Arī viņš ar sacensībām bija ļoti apmierināts, un apgalvoja, ka šāda veida sacensības ļoti iepatikušās. Sacensībās piedalījās arī kupls igauņu un lietuviešu sportistu pulciņš. Kopējais dalībnieku skaits – 104 braucēji.

Sarunā ar daudzkārtējo motokrosa čempionu, motokrosa zvaigzni Matīsu Karro, viņš pastāstīja, ka bija dzirdējis par "Cross Country" sacensībām, bet īsti pat nebija plānojis piedalīties. Bet, pateicoties labam draugam Jurijam Žižkunam, Matīss tomēr sacensībās brauca un uzvarēja. "Protams, mans motocikls vēl īsti nebija gatavs šīm sacensībām, tāpēc uz trasi devāmies agrāk, lai paspētu izdarīt vēl pēdējos sīkumus. Tad arī startēju sacensībās," norāda Karro.

Sportistam vēders kņudējis, jo bijis tikai viens mērķis – uzvarēt. ""Cross Country" sacensības divu stundu garumā. Pēdējo reizi šajā disciplīnā braucu ar 85 cm3, tad braucieni, protams, bija īsāki. Uztraucos par degvielas pildīšanu, jo mana motocikla bāka ir mazāka, kā "Enduro" motocikliem, tāpēc pitstopā bija jābrauc biežāk," stāsta Matīss.

Sportistam gadījušās arī tehniskas ķibeles. "Pārsitu aizmugurējo riepu, kā dēļ nācās taisīt ekstra pitstopu. Kamēr samainīju ratu, kamēr pievilku ķēdi, atkritu uz trešo vietu. Ātri tiku otrais, bet Siliņš jau bija krietnu gabalu man priekšā. Līdz finišam bija atlikušās 45 minūtes, ieslēdzu kārtīgu "racing mood", tiešām iespringu, guvu to sacensību azartu – o, ir man priekšā konkurents, kurš man ir jāapdzen, lai varētu uzvarēt. Tāpēc pēdējā brīdī paspēju iebraukt zem divām stundām pēdējā aplī, kurā arī noķēru Siliņu. Tad es viņu apdzinu, protams, domāju, viņš turēs līdz un mēs vēl pacīnīsimies, bet šķiet, ka viņš kļūdījās, un palaida mani tālāk. Pēdējo trešdaļu trasē varēju mierīgi braukt līdz galam," priecīgs ir Matīss.

"Diena izdevusies, laiks bija perfekts, trase arī. Sākumā man bija grūtāk, jo trase bija līdzena un asa, baidījos no dažām saknēm, oļiem, akmeņiem, kas bija trasē. Tad, kad uz beigām "izsita" trasi, tad jau tā bija tehniskāka, un man tas nāca par labu." Pēc sacensībām sportists nevarējis rokas kārtīgi pacelt augšup, bet gandarījums par paveikto darbu bijis milzīgs. Arī skatītāji un organizatori krituši azartā – noķers Matīss Edgaru pēdējā aplī vai tomēr nē.

"Domāju, ka visiem diena izdevusies. Šīs sacensības man bija ļoti labs treniņš – smilšu trase. Nedēļas nogalē piedalīšos Vācijas čempionātā ADAC, kas man šogad ir ļoti svarīgs, un tur pirmajā posmā būs smiltis. Labi pārbaudīju savu tehniku, kā tā iet, kā arī savu fizisko sagatavotību. Šosezon startēšu arī Latvijā motokrosa sacensībās.

Pēdējie pāris gadi man bijuši grūti, gan traumu dēļ, gan arī tāpēc, ka nekas nenotika, kā gribējās. Šogad esmu sev uzstādījis citu mērķi – izbaudīt katru apli, katru sacensību un katru treniņu. Tiešām no sirds izbaudīt, ko es arī darīju šajās sacensībās, tāpat arī turpmāk gribu to darīt, tad arī būs vislabākais rezultāts!" tā Karro.

E1 klases uzvarētājs Edgars Siliņš ("Motosports RT") stāsta, ka uz šīm sacensībām devies ar lielāku pārliecību kā uz Liepājas posmu. "Iepazīšanās aplī trase iepatikās un likās ātra un tehniska. Uz starta līnijas nostājos pašā ārējā malā, ar domu, ka ir "jāizceļ starts", lai nebūtu "jāēd" konkurentu smiltis. Tas arī izdevās, un pēc pirmā starta līkuma aizbraucu kā līderis. Pusi apļa noturējos priekšā, taču tad Karro pārņēma vadību un pazuda. Centos turēt savu tempu, jo zināju, ka viss izšķirsies pēdējās 30 minūtēs."

Sportists piedzīvojis arī kritienu, pēc kura ātri bijis atpakaļ uz motocikla un turpinājis cīņu. Pēc Matīsa tehniskās ķibeles izvirzījies vadībā. "Centos noturēt līdera pozīcijas līdz finišam, taču pēdējā aplī Matīss mani panāca un apsteidza. Prieks bija braukt kopā un arī "uzskrieties" ar Matīsu kā pirms 20 gadiem 50 cm3 motokrosā. Bet šajā sacensībās uzvarēja stiprākais," stāsta Siliņš.

C klases 15. vietas ieguvējs, "Ghetto Games" aizsācējs Raimonds Elbakjans stāsta par sacensībām, ka tās viņam ļoti patikušas: "Šķita, ka tas ir lieliskākais veids, kā pavadīt sestdienu kopā ar draugiem un paziņām – tā ļoti "forši" – izbraukājies no sirds. Protams, "forši" paskatīties, kā tev garām nesas Karro un Siliņš, Kozlovskis."

Arī Ermanis un Vinters dikti ātri paskrējuši garām. "Tu redzi un sajūti to ātrumu un saproti, ka tas ir motīvs tiem, kuri grib iemācīties vispār braukt ar motociklu. Es šīs sacensības vairāk izmantoju kā treniņu, lai pamācītos kā vispār braukt. Protams, ka stundu izturēt kaut vai iesācēju klasē, ir milzīgs izaicinājums," stāsta Raimonds. Viņa uzdevums šoreiz bijis tikt līdz finišam. "Biju iedomājies, ka tas ir sarežģītāk, bet nav traki, jo viss atkarīgs no tempa, kādā brauc. Mans uzdevums bija arī ir "nenošķilties"."

Kaut arī bijuši divi kritieni pēdējā aplī, tas braucēju motivējis vēl vairāk un lika saprast, ka vēl ir ļoti daudz jātrenējas, lai noturētos motocikla mugurā arī pēc 45 minūšu braucienu. Nākotnē Raimonds ieplānojis piedalīties arī citos "Cross Country" un Enduro Sprinta posmos. Jau šo svētdien, Ķesterciemā.

ATV virs 750 cm3 trešās vietas ieguvējs Armands Laptiks: "Lieliski "izcēlu" startu, taču otrajā līkumā igauņu sportisti bija ātrāki, mani apdzina un stabili atrāvās. Neskatoties uz to, bija labas sacensības. Trasē bija jūtamas lielas pārmaiņas, jo šogad trase bija daudz smilšaināka nekā iepriekšējos gadus. Mežā bija divas šauras vietas, kur knapi, knapi varēju izbraukt ar kvadraciklu." Pēc solo motocikliem trase bijusi "izsista" un ar katru apli palicis arvien grūtāk un grūtāk, bet kopumā ļoti labi. "Man patika. Visu laiku prātā bija noķert priekšā braucošos igauņu sportistus, bet viņi bija ļoti ātri. Kādreiz noteikti noķeršu un apdzīšu. Patīkami, ka ir spēcīgāka konkurence, ir ar ko cīnīties, ir uz ko tiekties. Lielāks stimuls trenēties un piedalīties. Šogad cīnīšos par Baltijas kausu un Latviju kausu "Cross Country"."

Sacensību organizators Arvis Bumbiers ("JVE Moto Team") stāsta, ka gājis ļoti labi. Laikapstākļi bijuši ideāli. "Viss noritēja gludi, bez jebkādiem starpgadījumiem. Par to liecina arī tas, ka pēc sacensībām saņēmu ļoti daudz pateicības vārdu. Ceru, ka sportisti un līdzjutēji novērtēja manis ieguldīto darbu un visi bija ļoti apmierināti.

Vērojot solo klašu braucienu, man tas šķita viens no aizraujošākajiem pēdējo gadu laikā. Piedalījās arī motokrosa zvaigzne M. Karro un Latvijas motosporta veterāns ar lielo burtu – L. Kozlovskis. Tas bija ļoti interesanti – vērot no paša sākuma, divu stundu garumā līdz finišam, kā cīnījās M. Karro ar E. Siliņu un L. Kozlovskis ar J. Vinteru. Tur tiešām reizēm gāja rats ratā. M. Karro vajāja tehniskas problēmas, kamēr viņš bija iebraucis boksos, tikmēr E. Siliņš un J. Vinters viņu apdzina un pēc tam viņam nācās cīnīties par uzvaru. Aizraujošākais bija tas, ka E. Siliņš savu pārsvaru noturēja un šķita, ka nupat uzvarēs, bet E.Siliņš tomēr iebrauca dažas sekundes pirms divām stundām finišā, tāpēc bija jāveic vēl viens aplis. Skaidrs, ka tā bija iespēja M. Karro, kurš šo iespēju arī izmantoja. Duelis bija tiešām aizraujošs."

Līdzīgi bijis arī ar J. Vinteru un L. Kozlovski. No sākuma it kā J. Vinteram bija salīdzinoši lielāks handikaps pār L. Kozlovski. "Šķita, ka L. Kozlovskis J. Vinteru nenoķers. Priekšpēdējā aplī, tomēr šīs pozīcijas mainījās. L. Kozlovskis apdzina J. Vinteru. J. Vinters centās apdzīt, bet nokrita. Cīņa bija ļoti, ļoti aizraujoša. Viss izdevās lieliski," dinamisko cīņu atceras organizators.

Kaisle un azarts – tas bijis neizsakāms prieks to skatīties un baudīt, kā šie, ļoti augsta līmeņa sportisti, cīnījušies par uzvaru. Skatoties rezultātos, konkurence un nopietna cīņa bijusi visās klasēs. "Man ir pārsteigums, ka C klasē, kas ir iesācēju klase, pirmo trīs vietu ieguvēji uzrādījuši ļoti labus rezultātus. Tas arī ļoti labs rezultāts," priecīgs ir Arvis Bumbiers.

Šo svētdien, 22. aprīlī, turpat Ķesterciema Bušu karjerā notiks Latvijas kausa pirmais posms Enduro Spirntā un Latvijas čempionāta pirmais posms Enduro.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus

Tags

Matīss Karro Raimonds Elbakjans
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form