'Neste World RX of Latvia': latvieši netiek finālā, uzvara Timijam Hansenam
Foto: Tom Banks

Latvijas autosportisti Jānis Baumanis un Reinis Nitišs svētdien Biķernieku trasē nekvalificējās finālam pasaules rallijkrosa čempionāta priekšpēdējā posmā "Neste World RX of Latvia". Savukārt par uzvarētāju kļuva Timijs Hansens, kurš tādējādi kļuva arī par "World RX" kopvērtējuma līderi.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ja Nitišs pēc pirmās dienas bija pozīcijā, kas ļāva kvalificēties pusfinālam, tad Baumanis bija ārpus TOP 12. Trešajās kvalifikācijas sērijā Nitišs slapjajā trasē uzrādīja otro rezultātu, bet Baumanis bija sestais, tādējādi abi nostiprinājās labāko divpadsmitniekā.

Arī ceturtā kvalifikācijas sērija Nitišam bija labāka, un viņam astotais rezultāts, savukārt Baumanim tikai 12. rezultāts. Nitišs četru kvalifikācijas braucienu summā ierindojās sestajā vietā, bet Baumanis sākotnēji bija tikai 13. vietā, taču tad tiesneši piesprieda piecu sekunžu sodu Sirilam Reimonam par atkārtotu trases saīsināšanu. Francūzis palika ārpus pusfināla, bet Baumanis tādējādi tika finālā.

Abi latvieši pusfinālā bija vienā braucienā, turklāt abi trasē cīnījās savā starpā. Visticamāk, šī cīņa abus sabremzēja un patraucēja Nitišam noķert trešajā vietā esošo Timuru Timerzjanovu. Līdz ar to fināls šogad bija bez letviešiem.

Finālā iekļuva kopvērtējuma līderi Andreass Bakerūds, Timijs Hanens, Kevins Hansens un Niklass Gronholms, kā arī Timerzjanovs un Liams Dorans. Finālā uzvaru izcīnīja Timijs Hansens, kurš apsteidza Gronholmu, bet Bakerūds sīvā cīņā palika trešais.

Līdz ar to kopvērtējumā līderpozīciju pārņēma Timijs Hansens, kura kontā ir 187 punkti, bet Andreass Bakerūds ieņemt otro vietu ar 186 punktiem. Kevins Hansens pēc šī posma atpalika no līderpozīcijas un tagad ir trešais ar 179 punktiem. Jānis Baumanis saglabāja piekto vietu ar 126 punktiem.

Portāls "Delfi" piedāvāja sacensību teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētu notikumu aprakstu.

Neste World RX of Latvia: otrā sacensību diena
Hansens pēc uzvaras atzina, ka sestdiena viņam bija ļoti grūta, tomēr piebilda, ka nekad nezaudēja cerības par iespēju izcīnīt labu rezultātu. Zviedrs pauda lepnumu par visu savu komandu un izteica cerību, ka sezonas noslēdzošajā posmā Keiptaunā notiks godīga cīņa starp visiem titula pretendentiem.
Fināls.Startā Timerzjanovs no pēdējās rindas līdz pirmajam līkumam jau cīnījās par līderpozīciju, bet tad aizslīdēja pa tālu, taču spēja braucienu turpināt trešais. Līderis bija Timijs Hansens, kuram sekoja Gronholms. Timerzjanovs uzreiz devās džokera aplī, vēlāk to darīja arī Gronholms. Tikmēr Bakerūds ar savu ātrumu ķēra rokā Timiju Hansenu, viņš priekšpēdējā aplī devās džokerī un izbrauca aiz Gronholma.Sacensību noslēgumā Timijs Hansens izcīnīja uzvaru, Gronholms finišēja otrais, Bakerūds ierindojās trešajā vietā. Kevins Hansens bija ceturtais, Timerzjanovs piektais, bet Dorans finišēja sestais.  
Žans-Baptists Dubors pēc finiša bija ārkārtīgi priecīgs par uzvaru un pateicās visai komandai par padarīto darbu šajā nedēļas nogalē.
Eiropas čempionāta "SuperCar" klasē par uzvarētāju kļuva Žans-Baptists Dubors, kurš ar sevis atstāja savu brāli Andrea. Peters Hedstroms ierindojās trešajā vietā.  https://twitter.com/FIAWorldRX/status/1173214747409489921
https://twitter.com/FIAWorldRX/status/1173211263834476547
Visticamāk, Nitišam tieši cīņa ar Baumani liedza sīvāk pacīnīties ar Timerzjanovu par vietu finālā, tomēr abi latvieši trasē ir konkurenti, tāpēc dāvanas viens otram nepasniedz. 
Pasaules čempionāta "SuperCar" klases fināls šogad bez latviešiem. 
Otrais pusfināls.Abi Hanseni nosargāja savu pozīciju, bet Timerzjanovs ar asu manevru izkārtoja sev trešo pozīciju no pēdējās rindas. Nitišs ierindojās ceturtajā vietā, bet pirmajā aplī devās džokerī. Baumanis bija priekšā Šābo. Baumanis pusotru sekundi zaudēja Timerzjanovam, taču nespēja deldēt deficītu. Džokera apli veikušais Nitišs noķēra Baumani, un abi latvieši spēkojās savā starpā, tādējādi vēl vairāk atpaliekot no TOP3. Baumanis pēc džokera apļa veikšanas bija pēdējais. Timijs Hansens uzvarēja braucienu, viņa brālis Kevins bija otrais, bet Timerzjanovs - trešais. Nitišs finišēja ceturtais, Šābo bija piektais, bet Baumanis - sestais. 
https://twitter.com/FIAWorldRX/status/1173207571701882880
Bakerūds pēc finiša slavēja savu komandas biedru Doranu par to, ka viņš startā atstāja pietiekami daudz vietas, ļaujot izvairīties no lielākas sadursmes.
Tiesneši izskatīs pirmā līkuma sadursmi. Visticamāk, viņi izvērtēs Bakerūda un Marklunda kontaktu, iegriežoties pirmajā līkumā. 
Pirmais pusfināls.Startā Marklunds no otrās rindas ļoti apņēmīgi devās pirmajā pagriezienā, taču izcēlās sadursme un viņš ar Šeideru un Bačušku ieslīdēja apmalē. Dorans izvirzījās līderpozīcijā, bet komandas biedrs Bakerūds trases vidū viņu apsteidza. Gronholms ar džokera apļa stratēģiju apdzina Doranu, kuram jau cieši sekoja Marklunds. Uzvaru braucienā izcīnīja Bakerūds, otrais Gronholms, bet Dorans nosargāja pozīciju pret Marklundu. 
Brāļi Hanseni būs vienā pusfinālā ar abiem latviešiem. Abi zviedri pirms tam cītīgi apsprieda darba plānu. https://twitter.com/TeamHANSENMJP/status/1173196564669640705
https://twitter.com/LatviaRX/status/1173198734697672704
"World RX" dalībnieki sāk pulcēties pirmsstarta zonā, lai pulksten 15:00 uzsāktu pusfināla braucienu. Atgādinām, ka abi latvieši startēs otrajā pusfināla braucienā. 
Eiropas čempionāta “Super 1600” klasē par uzvarētāju kļuva krievs Timurs Šigabutdinovs, Arturs Jegorovs ierindojās otrajā vietā, bet igaunis Janno Ligurs izcīnīja trešo pozīciju.
Starp kvalifikācijas un fināla braucieniem autosportistiem vajadzēja sniegt autogrāfus līdzjutējiem. Rinda bija pamatīga. https://twitter.com/GCKRX/status/1173194074263887872/photo/2
Eiropas čempionāta “SuperCar” klasē finālā iekļuvuši Žans-Baptists Dubors, Sebastjans Ēriksons, Andrea Dubors, Sondre Evjens, Peters Hedstroms un Linus Vestmans.
“Euro RX” “SuperCar” klasē Jānis Veģeris tā arī palika pēdējā, 15., vietā, līdz ar to viņam sacensības noslēgušās. Biķernieku trasē slapjos laika apstākļos risinās pusfināla braucieni.
Jānis Baumanis pēc pusfināla sasniegšanas: "Ceturtās kvalifikācijas braucienā neizdevās starts, tomēr trasē tiku garām Larsonam, paliekot ceturtajā vietā. Koplaikā 12. rezultāts Q4 un 12. pozīcija arī pēc visām kvalifikācijas kārtām. Tagad atliek rūpīgi gatavoties pusfināla braucienam."
Pirmā pusfināla braucēju izvietojums: 
Reinis Nitišs un Jānis Baumanis startēs vienā pusfinālā. Reinis no otrās starta rindas, bet Baumanis - no trešās. 
https://twitter.com/ReinisNitissRX/status/1173170842747965440
Pasaules čempionāta “SuperCar” klases pusfināli risināsies pulksten 15:00. Savukārt Eiropas čempionātā “Super 1600” sāksies 13:50, bet “Euro RX” “SuperCar” klasē uzreiz pēc tam.
Oficiāli - abi latvieši iekļūst pusfinālā. Reinis Nitišs izcīna sesto vietu kvalifikācijā, bet Jānis Baumanis caur adatas aci izcīna 12. vietu. Reimonam piespriestais sods Baumani ieved pusfinālā. Savukārt uzvaru kvalifikācijā izcīnīja Bakerūds.
Ceturtās kvalifikācijas sērijas rezultāti: 
Timijs Hansens pēc brauciena pauda gandarījumu par šodienas sniegumu pēc grūtībām sestdien.
Sirils Reimons sodīts par atkārtotu izbraukšanu no trases, un viņam piespriests piecu sekunžu sods. Provizoriski, tas Baumanim ieved pusfinālā, jo bez šī Reimonam piespriestā soda viņš būtu 13. vietā pēc četrām kvalifikācijām
Ceturtās kvalifikācijas ceturtais brauciens.Reinis Nitišs startēja no otrās pozīcijas, bet viņam arī starts neizdevās. Viņā palika ar Timija Hansena. Bakerūda un Šābo. Čempionu titula pretendenti Hanens un Bakerūds trasē sīvi spēkojās, taču zviedrs par 0,345 sekundēm apsteidza norvēģi. Nitišs finišēja ceturtais ar laiku 3:40,682 minūtes. 
Timerzjanovs pēc finiša atzina, ka nedaudz zaudēja laiku trešajā aplī, bet kopumā bija apmierināts ar sniegumu, ko izdevies parādīt pēc avārijas pirmajā kvalifikācijas braucienā.
Ceturtās kvalifikācijas trešais brauciens. Baumanis no pirmās pozīcijas startēja ļoti slikti, un pēc pirmajiem līkumiem bija tikai ceturtais, zaudējot Timerzjanovam, Kevinam Hansenam un Reimonam. Latvietis jau pirmajā aplī brauca džokerī, steidzot saglābt, kas vēl glābjams. Pēdējā aplī Baumanis cīnījās ar Larsonu un panāca viņa kļūdu, taču TOP 3 tuvāk netika. Baumaņa rezultāts bija 3,4 sekundes lēnāks nekā brauciena uzvarētājam Timerzjanovam (3:38,635 minūtes).
Bačuška pēc brauciena norādīja, ka trase tagad ir sausāka nekā trešajā kvalifikācijā. Lietuvietis bija ļoti gandarīts par uzvaru ceturtajā kvalifikācijas braucienā.
Ceturtās kvalifikācijas otrais brauciensMarklunds pieļāva pāragru startu, līdz ar to viņam bija jāveic divi džokera apļi. Dorans startēja lieliski, bet pēc pirmajiem pagriezieniem nenokontrolēja auto un ietriecās apmalē. De Riders pārņēma līderpozīciju. Gronholms atkal startēja neveiksmīgi, paliekot grupas beigās, bet ar stabilu braucienu un labu stratēģiju izcīnīja otro vietu. Lietuvietis Bačuška atkal bija ātrs, izmantoja labu statēģiju un uzvarēja braucienu, taču viņa rezultāts bija lēnāks nekā iepriekšējā braucēja uzvarētājam - 3:39,964 minūtes. 
Ceturtās kvalifikācijas pirmais brauciensŠeiders jau pirmajā līkumā no ārmalas izvirzījās līderpozīcijā un visu braucienu kontrolēja notikumus. Finišu viņš sasniedza 3:37,764 minūtēs. Tas pierāda, ka trase šobrīd ir ātrāka nekā trešajā kvalifikācijā. 
https://twitter.com/SportaDzeja/status/1173151051903623168
Jānis Baumanis pēc trešās kvalifikācijas: "Biķerniekos šorīt slapjš, tomēr tas mums nācis par labu. Padevās veiksmīgs starts, pēc kura iekārtojos aiz Šābo un savu braucienu finišēju otrajā vietā. Trešās kvalifikācijas koplaikā sestais labākais laiks. Mēģināsim uzlabot rezultātus arī ceturtajā kvalifikācijā." 
Ceturtajā kvalifikācijā, kas sāksies pulksten 12:00, Jānis Baumanis brauks trešajā braucienā, kur sacentīsies ar Robinu Larsonu, Timuru Timerzjanovu, Sirilu Reimonu un Kevinu Hansenu. Baumanis starts no iekšmalas jeb “pole”. Nitišs startēs ar Timiju Hansenu, Gerlēnu Šišerī, Kristianu Šābo un Andreasu Bakerūdu. Nitišam otrā pozīcija startā.
Reinis Nitišs pēc trešās kvalifikācijas ir priecīgs un rotaļājas ar vārdiem: https://twitter.com/ReinisNitissRX/status/1173146197399392261
Pēc trešās kvalifikācijas Veģeris kopvērtējumā ar 92 punktiem ieņem 15. vietu.
Latvietis Jānis Veģeris savā trešās kvalifikācijas braucienā "Euro RX" "SuperCar" klasē izcīnīja ceturto vietu.
Nitišs kopvērtējumā ierindojas astotajā pozīcijā, bet Baumanis pakāpās uz 11. vietu. Šīs pozīcijas latviešiem ļautu kvalificēties pusfināliem. Kvalifikācijas kopvērtējums pēc trīs braucieniem:
Trešās kvalifikācijas sērijā Nitišs ierindojās otrajā vietā, bet Baumanim sestais rezultāts, kas abiem ļaus ievērojami uzlabot pozīcijas. 
Trešās kvalifikācijas ceturtais brauciens. Niklass Gronholms pieļāva falšstartu, tāpēc viņam džokera aplis bija jāveic divreiz. Timerzjanovs pēc starta izvirzījās pirmajā vietā, bet pirmās dienas līderis Bačuška startā piedzīvoja neveiksmi. Timerzjanova un Gronholma ātrums bija ievērojams, un viņi aizbēga no konkurentiem. Krievs uzvarēja braucienā ar rezultātu 3:42,542 minūtes. Gronholms ar diviem džokera apļiem tomēr spēja nepalikt pēdējais un apsteidza Bačušku.
Reinis Nitišs bija ļoti apmierināts ar savu braucienu. Latvietim pagaidām otrs ātrākais laiks. 
Trešās kvalifikācijas trešais brauciens.Reinis Nitišs startēja no vidus, un viņam izdevās lielisks starts, izvirzoties līderpozīcijā. Reimons un Hansens pirmajos pagriezienos cieši sekoja, taču pēcāk izdevās iegūt nepilnas sekundes pārsvaru. Bakerūds ar džokera apļa statēģiju apsteidza Reimonu un Hansenu un noķēra Nitišu, taču garām netika. Nitišam uzvara braucienā ar rezultātu 3:40,139 minūtes. 
Kristians Šābo pēc brauciena atzīmēja, ka apstākļi trasē ir sarežģīti un ka svarīgs aspekts ir labs starts. 
Trešās kvalifikācijas otrais brauciens.Jānis Baumanis startēja no iekšmalas, un šoreiz viņa reakcijas laiks bija labs, taču Kristians Šābo no ārmalas viņu apsteidza un izvirzījās līderpozīcijā. Nākamos apļus Baumanis riņķoja aiz ungāra, abi pēdējā aplī brauca džokera aplī, šādās pozīcijās sasniedzot finišu. Baumaņa rezultāts bija 3:41,619 minūtes, kas bija par 0,961 sekundēm lēnāk nekā Šābo. Tā kā trase šobrīd atkal paliek slapjāka, pastāv iespēja, ka daudzi nespēs pārspēt latvieša laiku. 
Timijs Hansens bija ļoti iepriecināts par savu sniegumu trešajā kvalifikācijas braucienā. "Viss bija perfekti! Bija ļoti labs starts - nobraucu četrus tīrus apļus," izteicās zviedrs. 
Trešās kvalifikācijas pirmais brauciens.Pirmās dienas neveiksminieks Timijs Hansens labi startēja un jau pirmajā līkumā bija līderpozīcijā. Arī turpinājumā viņš bija ievērojami ātrāks par saviem konkurentiem un pārliecinoši  uzvarēja braucienu, aiz sevis atstājot Šišerī un Larsonu, bet Benets finišu nesasniedza. Hansena rezultāts bija 3:38,459 minūtes.
Pirmās sacensību dienas otrajā braucienā Robins Larsons tika diskvalificēts par sadursmi ar Timiju Hansenu. Sodīts tika arī Gerlēns Šišerī, un tas Baumanim ļāva kopvērtējuma pakāpties no 15. uz 13. pozīciju. 
Antons Marklunds, kurš pēc pirmās dienas ierindojās kopvērtējuma trešajā pozīcijā, preses konferencē pauda cerību, ka svētdien līs: "Ja līs, mūsu dzīve būs nedaudz vieglāka – mēs zinām, ka mūsu mašīna labi strādā apstākļos, kad saķere ir sliktāka."https://www.delfi.lv/auto/motorusports/neste-world-rx-of-latvia-parsteidzosais-lideris-bacuska-gandarits-par-rezultatu.d?id=51460863
https://twitter.com/FIAWorldRX/status/1173122131812605952
Biķernieku trasē nolijis pamatīgs lietus, taču pirms trešās kvalifikācijas sportisti varēja aizvadīt divus iesildīšanās apļus slapjajā trasē. Nitišs uzrādīja ceturto ātrāko apļa laiku (52,583), bet Baumanim bija 16. rezultāts (54,902).
Jānis Baumanis sestdien pirmajā braucienā pēc kontakta ar Niklasu Gronholmu tika sodīts ar piecu sekunžu sodu. Vēlāk viņš pauda neapmierinātību ar šo lēmumu, jo citos braucienus bija ļoti līdzīgas epizodes, taču šādu sodu nebija. Viņš bija kritisks par to, ka pasaules čempionātā uz katru posmu nav vieni un tie paši tiesneši, tāpēc katram cilvēkam interpretācija par epizodēm ir citādāka. 
Svētdien pirmais brauciens sāksies pulksten 10:00, un pirmie trasē dosies "World RX" čempionāta "SuperCar" braucēji. Baumanis startēs otrajā braucienā kopā ar Gerlēnu Šišerī, Giljemu de Rideru, Matveju Furažkinu un Palu Trī, savukārt Nitišs būs trešajā braucienā ar Andreasu Bakerūdu, Kevinu Hansenu, Timo Šeideru un Sirilu Reimonu.
Pirmās dienas spilgtākās epizodes:
Savukārt trešais latvietis Jānis Veģeris pēc pirmās dienas "Euro RX" "SuperCar" klasē ir 15. vietā, līdz taču pusfināla zonai pietrūkst tikai seši punkti. “Pirmais brauciens sanāca samērā saraustīts. Visur varējām vēl pielikt – lielāku ātrumu un vēlāk bremzēt. Mašīna gāja labi, bet kaut kā nevarēju tomēr iebraukties. Otrais starts jau bija labāks. Vēl jāatstrādā tramplīna sekcija, bet būs jau labi! Biķerniekos ir ļoti laba trase un atmosfēra te vienmēr ir ļoti laba. Man labāk patīk braukt lietū – sacensības tad ir interesantākas, mašīnas vairāk slīd,” sacīja Veģeris.
Reinis Nitišs pēc veiksmīgāka pirmā otrā brauciena kopvērtējumā pakāpās un pirmo dienu noslēdza 10. pozīcijā. "“Pirmajā braucienā Timurs Timerzjanovs apgāzās. Man nācās viņu apbraukt, tur zaudēju daudz laika, bet trasē īsti nebija, kur apdzīt Gijomu de Ridēru. Izdarījām visu, lai brauktu savu braucienu. Es nevienam netraucēju, man neviens netraucēja, taču viņš tikai brauca pa priekšu. Tāds ir rallijkross. Ātrums ir un varam pielikt. Otrajā braucienā izcīnīta astotā vieta, līdz ar to rīt startēšu no vidus. Svētdien, protams, ir galvenā diena!”
Jānis Baumanis pēc pirmās dienas ierindojas 15. pozīcijā, kas neļauj kvalificēties pusfinālam. Viņa viedoklis par pirmo dienu: "Otrais brauciens padevās nedaudz veiksmīgāks par pirmo, ko nevarētu teikt par mašīnas regulējumiem. Šodien diezgan daudz ko izmēģinājām, tomēr neizdevās atrast pareizos regulējumus. Rīt sola lietu, cerams, ka tā arī būs. Tur skaidri zinu ko darīt, un atliek tikai spiest pedāļus un stūrēt. Jebkurā gadījumā, lielais fanu atbalsts un laba vēlējumi dod pozitīvas emocijas un enerģiju, tāpēc centīsimies izdarīt maksimumu."https://www.delfi.lv/auto/motorusports/baumanis-ceru-ka-rit-bus-lietus-jo-tad-skaidri-zinasu-ko-darit.d?id=51461063
Biķernieku trasē svētdien norisinās izšķirošie braucieni pasaules rallijkrosa čempionāta devītajā posmā. Pirmā diena latviešiem iesākās diezgan smagnēji, tomēr svētdien, visticamāk, būs lietus, kas latviešiem varētu ļaut atgūties. https://www.delfi.lv/auto/motorusports/neste-world-rx-of-latvia-nitiss-nedaudz-uzlabo-savu-poziciju-baumanim-gruta-pirma-diena.d?id=51460459

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Jānis Baumanis Rallijkross Reinis Nitišs World RX
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form