'Neste World RX of Rīga': Nitišs apstājas pusfinālā; vadošās pozīcijas sezonas līderiem
Foto: F64

Latvijas autosportists Reinis Nitišs sestdien pasaules rallijkrosa čempionāta piektajā posmā Biķernieku trasē – “Neste World RX of Rīga” – iekļuva pusfinālā, kurā finišēja piektajā vietā, bet sacensībās uzvaru izcīnīja sezonas līderis Johans Kristofersons, kurš apsteidza savu tiešo konkurentu kopvērtējumā Matiasu Ekstromu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kristofersonam šī bija trešā uzvara šajā sezonā, kas ļauj palielināt pārsvaru pār Ekstromu. Savukārt trešo vietu aizvadītajās sacensībās izcīnīja Timijs Hansens, kurš aiz sevis atstāja savu brāli Kevinu Hansenu. Piektajā vietā ierindojās Niklass Gronholms, kurš vienā no līkumiem ietriecās barjerās, bet finālā pēdējais bija Robins Larsons.

Pirms tam trīs kvalifikācijas braucienu kopvērtējumā labāko rezultātu uzrādīja Gronholms, bet aiz viņa ierindojās Kristofersons un Ekstroms.

Savukārt vienīgais latvietis “World RX” “SuperCar” klasē Reinis Nitišs ar savu “Skoda Fabia EVO RX” automašīnu visos kvalifikācijas braucienos uzrādīja stabilus rezultātus un kvalifikācijas braucienu kopvērtējumā ierindojās 11. vietā. Pusfinālā viņš brīdi bija trešajā pozīcijā, taču viņa mašīnas ātrums nespēja konkurēt ar vadošo pilotu spēkratiem, tāpēc finālā iekļūt neizdevās.

Cits Latvijas autosportists Jānis Baumanis aizvadīja pirmos divus kvalifikācijas braucienus elektroauto klasē “Project E”. Viņš pirmajā braucienā izcīnīja uzvaru, bet otrajā piekāpās francūzim Sirilam Reimonam. Svētdien notiks atlikušie kvalifikācijas braucieni un fināls.

“World RX” čempionāts svētdien Biķernieku trasē turpināsies ar sezonas sesto posmu.

Portāls “Delfi” piedāvāja teksta tiešraidi no pirmās sacensību dienas Biķernieku trasē.

Neste World RX of Rīga sacensības rallijkrosā
https://twitter.com/FIAWorldRX/status/1307316313816281089
https://twitter.com/Riga_RX/status/1307317235472572419
Timijs Hansens pēc fināla norādīja, ka nepieciešams uzlabot startus un ka šī diena nav bijusi viegla, bet piebilda, ka kopumā ir laimīgs par rezultātu.Otrās vietas ieguvējs Ekstroms atzina, ka vēlējies uzvarēt, atgādinot, ka rīt būs vēl viena iespēja cīnīties par pirmo vietu.  Kristoferons pēc uzvaras atzina, ka jūtas ļoti labi - gan pusfinālā, gan finālā padevušies labi starti. Tāpat viņš izteicās, ka atrasti pareizie mašīnas regulējumi pēc trešā kvalifikācijas brauciena, kuri palīdzējuši tikt pie lieliskā rezultāta. 
Kristofersonam šī ir jau trešā uzvara šosezon. 
Finālā atkal lieliski startēja Kristofersons, savukārt Larsons sagriezās un atkrita uz pēdējo vietu. Gronholms jau pirmajā aplī devās džokera aplī. Kevins Hansens, startējot no pēdējās rindas, fināla sākumā ierindojās otrajā vietā, viņam cieši aiz muguras sekoja Ekstroms. Cīņā ar Kevinu Hansenu piektajā aplī avarēja Gronholms. Tā paša apļa beigās džokera apli veica arī līderis Kristofersons. Kristofersons uzvar, otrais paliek Ekstroms, savukārt Timijs Hansens iegūst trešo vietu. 
Finālā no pirmās rindas startēs Kristofersons un Ekstroms, no otrās rindas Gronholms un Larsons, savukārt no trešās rindas brāļi Hanseni. 
https://twitter.com/TeamHansenRX/status/1307311445332328450
"Project E" un "Euro RX" sacensību izšķirošie braucieni risināsies svētdien. Šodien vēl atlicis fināls "World RX". 
Kopvērtējums pēc diviem braucieniem "Project E" klasē: 
Baumanis "Project E" otrajā braucienā pēc pirmajiem diviem pagriezieniem ierindojās otrajā vietā, zaudējot savu pirmo starta vietu Sirilam Reimonam. Baumanis turējās aizmugurē Reimonam, bet otrajā aplī viņš iebrauca džokera aplī. Reimons džokera aplī devās nākamajā aplī, un viņš nosedza Baumani. Viņi tā arī finišēja - Reimons bija pirmais, Baumanis otrais, bet trešajā un ceturtajā vietā ierindojās Bereta un Holtens. 
Sacensības turpināsies ar "Project E" otro kvalifikācijas braucienu. Jānis Baumanis uzvarēja pirmajā braucienā, un viņš lūkos pēc veiksmīga turpinājuma.  
Otrajā pusfinālā lieliski startēja Kristofersons un izvirzījās pārliecinošā vadībā, jau pirmajā aplī uzstādot ātrāko apļa laiku šodien. Ceturtā apļa beigās saslīdēja Dorans, kurš jau tobrīd atradās pēdējā vietā. Kristoferons, Larsons un Kevins Hansens šo pusfināla braucienu aizvadīja pārliecinoši - visi trīs džokera aplī devās pēdējā aplī un saglabāja savas pozīcijas. Tātad no otrā pusfināla trīs zviedri iekļūst finālā - Kristofersons uzvarēja šajā pusfināla braucienā, Larsons palika otrais, bet Kevins Hansens - trešais. Fināla braucienā neiekļuva Dorans, Timerzjanovs un Šaiders. 
Otrajā pusfinālā startēs Kristofersons, Kevins Hansens, Šaiders, Larsons, Dorans, Timerzjanovs. 
Starts visiem braucējiem izdevās līdzīgs, bet tad notika sadursme starp Bakerudu un Timiju Hansenu. Nitišs pirmajā aplī aizbrauca trešajā vietā, kamēr līderis bija Ekstroms, kuram sekoja Gronholms. Hansens jau otrajā aplī devās uzbrukumam Nitišam, kurš devās džokera aplī. Trasē latvietis atgriezās tieši priekša Sābo. Ekstroms un Gronholms turpināja braukt vadošajās pozīcijās, bet Timijs Hansens mēģināja samazināt deficītu. Bakerūds brauca drošā ceturtajā vietā un pēc džokera apļa viņš bija priekšā Nitišam. Latvietim nācās sargāt savu pozīciju pret Sābo. Finišā Ekstroms tikai par 0,148 sekundēm apsteidza Gronholmu, trešais bija Timijs Hansens, šie trīs braucēji iekļuva finālā. Sacensības noslēdzās Bakerūdam, Nitišam un Sābo.
Sākas pusfināli! 
Nitišs pirms starta atzina, ka iekļūšana pusfinālā bija izvirzītais mērķis. Tajā pašā laikā viņš norāda, ka šīs sacensības Lietuvas komandai ir kā testi, jo mašīna joprojām tiek iepazīta. 
Pusfināla braucieni "World RX" sezonas piektajā posmā Biķernieku trasē tuvojas. Nitišs startēs pirmajā pusfinālā kopā Andreasu Bakerudu, Niklasu Gronholmu, Matiasu Ekstromu, Timiju Hansenu ungārs Kristiānu Sabo.
https://twitter.com/Riga_RX/status/1307298897988116489
https://twitter.com/TeamHansenRX/status/1307299327942029313
Andreass Bakeruds pirms pusfināla norādīja, ka kopumā ātrums nav bijis tāds, kā cerēts. Norvēģis pauda cerību, ka pusfinālā izdosies uzlabot sniegumu un piebilda, ka braukt pa Biķernieku trasi ir ļoti jautri. https://www.instagram.com/p/CFUWouUj7Dm/
https://www.facebook.com/ReinisNitissOfficial/posts/2733183666899767 
Timijs Hansens mikroblogošanas vietnē "Twitter" raksta, ka šodien daudz nācies sacensties ar savu brāli Kevinu. Zviedrs piebilst, ka pirmajā kvalifikācijā izdevies demonstrēt labu ātrumu un tādēļ esot labas iespējas iekļūt arī finālā. https://twitter.com/Timmy_Hansen/status/1307285729127456769
https://twitter.com/TeamHansenRX/status/1307271829548130306
https://twitter.com/GCKRX/status/1307275975059820545
Sacensības turpināsies pulksten 16:00, kad tiks aizvadīti pusfināli "World RX", "Project E" otrais brauciens un fināls "World RX" sacensībās.
https://twitter.com/FIAWorldRX/status/1307271053144715264
Trīs braucienu kopvērtējumā Nitišs ierindojas 11. vietā, kas viņam pusfinālā ļaus startēt no pēdējās rindas. Trīs braucienos viņš iekrāja 98 punktus, tikpat cik 12. vietā esošais Renē Munihs. Kvalifikācijā uzvarēja Niklass Gronholms ar 132 punktiem, aiz viņa Johans Kristofersons (130), Matiass Ekstroms (128), Robins Larsons un Timijs Hansens (abiem - 123).Timo Šeideram, Antonam Marklundam, Gerlēnam Šišerī, Rokam Bačuškam un Jani Pāsonenam šodienas sacensības noslēgušās.
Trešajā kvalifikācijā Nitišs uzrādīja 11. ātrāko rezultātu, kas viņam ļaus iekļūt pusfinālā. 
Trešās kvalifikācijas noslēdzošajā braucienā perfekts starts padevās Robinam Larsonam, kurš izvirzījās pirmajā vietā. Gronholms un Sabo jau pirmā apļa beigās devās džokera aplī. Larsons un Kristofersons džokera aplī devās pēdējā aplī, taču finišā Gronholms apsteidza Kristofersonu. Braucienā uzvarēja Larsons. 
Trešajā braucienā lielisks starts padevās Matiasam Ekstromam, par otro vietu pirmajā līkumā cīnījās arī brāļi Hanseni, šajā duelī labāks izrādījās Timijs. Kevins Hansens jau pirmā apļa beigās devās džokera aplī. Lielisku sniegumu demonstrēja Ekstroms, uzstādot ātrākos apļa laikus šodien. Ekstroms un Timijs pēdējā aplī devās džokera aplī. Ekstroms uzvarēja braucienā un uzstādīja pārliecinoši ātrāko laiku šajā nedēļas nogalē - 3:22,3. 
Nitišs trešajā kvalifikācijā startēja no ārmalas, bet pirmajos divos pagriezienos viņš tika garām Muniham. Timerzjanovs pirmajā aplī pārsita riteni, un viņš sāka atpalikt no pārējiem. Nitišs izvirzījās līderpozīcijā, kad Marklunds iebrauca džokera aplī. Marklunds nākamajos apļos samazināja deficītu pret Nitišu, taču latvietis attālinājās no trešajā vietā esošā Muniha. Pēc džokera apļa veikšanas Nitišs finišēja otrajā vietā, Marklundam zaudējot divas sekundes. Latvieša rezultāts bija 3:28,9 minūtes, kas nav pats labākais rezultāts. 
Trešās kvalifikācijas pirmajā braucienā labs starts Liamam Doranam un Andreasam Bakerudam, un norvēģis jau pirmajā aplī devās džokera aplī. Dorans visu brauciena laiku atradās pirmajā vietā, pēdējā aplī devās džokera aplī un saglabāja līderpozīciju. Bakeruds finišējā otrajā pozīcijā. Abiem līderiem brauciena rezultāts bija ļoti konkurētspējīgs.
Sākās trešā kvalifikācija. 
https://twitter.com/Riga_RX/status/1307253932515905538
https://twitter.com/GCKRX/status/1307257176415666176
https://twitter.com/TeamHansenRX/status/1307251969212416000
Kopvērtējumā pēc diviem braucieniem Reinis Nitišs ierindojas 10. vietā ar 65 punktiem, kas pagaidām dod vietu pusfinālā. Līderis ir Johans Kristofersons ar 92 punktiem, aiz viņa ierindojas Niklass Gronholms (90), Timijs Hansens (83), Kristians Sabo (79) un Robins Larsons (78).
Reinis Nitišs pēc otrā kvalifikācijas brauciena norādīja, ka pēdējā brīdī paspējis uz startu, jo bija ieķīlējušas bremzes. Viņš vēl nemācēja teikt, vai pirms trešā brauciena izdosies ar šo ķibeli tikt galā.
Jāns Baumanis pēc pirmā brauciena "Project E" klasē: "Brauciens nebija viegls, jo ar Sirilu Reimonu sīvi cīnījos. Saņēmu ziņu pa radio, ka bremzes bija ļoti sakarsušas, to vajadzēja kontrolēt. Prieks, ka izdevās. Ceru, ka faniem kāds šoviņš no elektomašīnām būs."
Reinis Nitišs otrajā kvalifikācijā uzrādījis 12. ātrāko rezultātu. Otrās kvalifikācijas sērijas rezultāti:
Turpinājumā seko "Projekt E" kvalifikācijas pirmais brauciens, kurā piedalījās arī latvietis Jānis Baumanis. Baumanim izdevās lielisks starts un viņš izvirzījās vadībā. Latvietis aizvadīja pārliecinošu braucienu un uzvarēja tajā."Project E" pirmā brauciena rezultāti:https://twitter.com/FIAWorldRX/status/1307249792863662090
Otrās kvalifikācijas noslēdzošajā braucienā piedalījās pirmās kvalifikācijas pieci ātrākie piloti. Lielisks starts izdevās Gronholmam, aiz viņa palika Kristofersons. Pirmā apļa beigās džokera aplī devās Ekstroms. Brauciena vidusdaļā ātrumu sāka atgūt Kristofersons, kurš pēc džokera apļa trasē atgriezās priekšā Ekstromam. Gronholms pēc džokera apļa tomēr saglabāja pirmo pozīciju un uzvarēja, uzstādot arī ātrāko laiku otrajā kvalifikācijā. Brāļiem Hanseniem šis brauciens bija neveiksmīgs - Timijs palika ceutrtais, bet Kevins piektais. 
Otrā kvalifikācija turpinājās ar trešo braucienu, un startā veiksmīgākais bija Larsons. Otrajā vietā iekārtojās Dorans, bet aiz viņa Bakeruds un Timerzjanovs. Bakeruds pirmajā aplī iebrauca džokera aplī, bet Larsons turpināja braukt drošā līderpozīcijā. Timerzjanovs otrajā aplī devās džokera aplī, bet savu pozīciju Bakerudam nenosargāja. Tiesa, pirms pēdējā apļa norvēģis Bakeruds piedzīvoja tehniskas problēmas. Savukārt Dorans pēdējā aplī iebrauca džokera aplī un pieļāva rupju kļūdu un sagriezās. Iespējams, pie vainas bija tehniskas problēmas. Larsons finišu sasniedza pirmajā vietā, aiz viņa Timerzjanovs.
Otrajā braucienā Reinim Nitišam atkal nepārliecinošs starts, taču līdz pirmajam līkumam izdodas saglabāt otro pozīciju. Līderpozīcijā atradās ungārs Kristiāns Sābo, kurš pakāpeniski palielināja pārsvaru pār latvieti. Gan Sābo, gan Nitišs džokera apli veica noslēdzošajā aplī, bet ungārs jau bija iekrājis lielu pārsvaru un pārliecinoši uzvarēja, taču Nitišs beigās zaudēja arī Renē Muniham un palika trešais. 
Otrās kvalifikācijas pirmajā braucienā lielisks starts izdodas Šaideram, bet mašīnu sasita Pāsonens, kurš sākotnēji turpināja sacīksti, bet vēlāk bija spiests izstāties. Šaiders aizvadīja pārliecinošu braucienu - brauca bez kļūdām, džokera aplī dodoties pēdējā aplī un uzvarot. Otrais palika zviedrs Antons Markluds, savukārt lietuvietis Roks Bačuška ierindojās trešajā vietā. 
Sākās otrā kvalifikācija. 
Šajā video redzams, kā Reinis Nitišs gatavojās šīm sacensībām.
Reinis Nitišs priecīgs par sacensību dienu Biķernieku trasē. https://www.facebook.com/ReinisNitissOfficial/posts/2732987336919400
“Euro RX” sacensības “SuperCar” klasē pirmajā kvalifikācijā uzvarēja Sondre Evjens (3:27,2), otrais bija Bens-Filips Gundersens (03:27.8), bet TOP 3 noslēdza Žans-Batists Dubors (03:28.224).
https://twitter.com/GCKRX/status/1307230081123786752
https://twitter.com/FIAWorldRX/status/1307216892931776518
Sacensības Biķernieku trasē turpinās ar Eiropas čempionātu "SuperCar" klasē.
Otro kvalifikāciju sāks pirmās kvalifikācijas lēnākie piloti. Reinis Nitišs piedalīsies otrajā braucienā. 
Reinis Nitišs pēc pirmās kvalifikācijas kopvērtējumā ierindojas 11. vietā. Pusfinālā iekļūst TOP 12 četru kvalifikācijas braucienu kopvērtējumā.
Noslēdzošajā pirmās kvalifikācijas braucienā lielisks starts izdevās Kevinam Hansenam. Lietuviešu pilots Roks Bačuška jau pirmā apļa beigās devās džokera aplī. Otrā apļa beigās džokera aplī devās Ekstroms. Hansens džokera aplī devās priekšpēdējā aplī un viņam izdevās saglabāt pirmo vietu. Ekstroms cieši sekoja savam tautietim, bet palika otrais. Bačuška brauciena laikā sagriezās un finišēja ceturtajā vietā. Uzvarētājam Hansenam kopumā trešais ātrākais laiks. Savukārt Šaiders bija spiests izstāties tehnisku problēmu dēļ. 
Trešā brauciena startā pirmajā vietā izvirzījās Timurs Timerzjanovs, bet viņam sekoja pērnās sezonas vicečempions Andreass Bakerūds, kurš otrā apļa izskaņā devās džokera aplī. Timerzjanovs džokera aplī devās pēdējā aplī un nosargāja pirmo pozīciju. Bakerūds bija ļoti tuvu krievu pilotam, zaudējot viņam tikai par vienu sekundes desmitdaļu. Šis bija pagaidām lēnākais pirmās kvalifikācijas brauciens - Timerzjanovs no Kristofersona laika atpalika par vairāk nekā trīs sekundēm. 
Otrajā braucienā lielisks starts padevās Larsonam, taču viņš pieļāva kļūdu otrajā līkumā un atkrita uz pēdējo vietu. Sīva cīņa notika starp diviem Zviedrijas pilotiem - Krostofersonu un Timiju Hansenu. Priekšpēdējā aplī Hansens devās džokera aplī, bet Kristofersons to izdarīja pēdējā aplī. Kristofersonam izdevās saglabāt pirmo vietu, uzstādot arī pagaidām ātrāko laiku pirmajā kvalifikācijā. Arī brauciena otrās vietas ieguvējs Timijs Hansens šo braucienu aizvadīja pavisam nedaudz ātrāk par iepriekšējā brauciena uzvarētāju Gronholmu. 
Nitišs jau startā bija ievērojami lēnāks, bet līderpozīcijā izvirzījās Gronholms. Tuvojoties džokera aplim sagriezās Marklunds, kura auto bija tehniskas problēmas. Dorans jau pirmajā aplī iebrauca džokera aplī, bet Nitišam ar savu stratēģiju neizdevās britam tikt priekšā. Gronholms braucienā uzvarēja ar rezultātu 3:24,6 minūtes. Nitišs bija par 3,08 sekundēm lēnāks, finišējot trešais. 
Sacensības sākušās! 
Reinis Nitišs par saviem mērķiem šajās sacensībās: "Paši saprotam, cik treniņi ir veikti un to, ka mašīna šosezon vēl nav bijusi uz starta. Neceram uz uzvaru, pjedestālu vai top 6. Vienkārši brauksim un centīsimies izdarīt visu, ko var izdarīt." 
Reinis Nitišs uz starta stāsies jau pirmajā braucienā, sacenšoties ar Laiamu Doranu, Antonu Marklundu un Niklasu Gronholmu https://twitter.com/FIAWorldRX/status/1306953611973480448
Sacensību grafiks: 10:30 1. kvalifikācija // World RX, 5. posms1. kvalifikācija // Euro RX, Supercar11:50 2. kvalifikācija // World RX, 5. posms1. kvalifikācija // Projekt E13:15 3. kvalifikācija // World RX, 5. posms2. kvalifikācija // Euro RX, Supercar16:00 Pusfināli // World RX, 5.posms2. kvalifikācija // Projekt EFināls // World RX, 5. posms
Savukārt Jānis Baumanis, kurš neilgi pirms "World RX" čempionāta sākuma paziņoja, ka nevarēs aizvadīt pilnu sezonu, Biķernieku trasē startēs ar jauno elektroauto klasē "Project E". https://www.delfi.lv/auto/motorusports/baumanis-world-rx-posma-riga-startes-jaunizveidotaja-elektrisko-auto-klase.d?id=52457661 
Latvieši šajā sezonā pilnu pasaules čempionātu neaizvada, bet Biķernieku trasē startēs abi labākie valsts rallijkrosa piloti. Reinis Nitišs brauks "SuperCar" klasē ar Lietuvas komandas sagatavotu "Škoda Fabia". https://www.delfi.lv/auto/motorusports/foto-reinis-nitiss-prezente-skoda-spekratu-neste-world-rx-of-riga-posmam.d?id=52474059 
Ikgadējie rallijkrosa svētki Biķernieku trasē ir klāt. Šoreiz gan sacensību būs divreiz vairāk, jo tiks aizvadīti divi pasaules čempiona'ta posmi, līdz ar to gan sestdien, gan svētdien tiks aizvadītas četras kvalifikācijas, pusfināli un fināli. https://www.delfi.lv/auto/motorusports/neste-world-rx-of-riga-pasaules-cempionata-nakama-pieturvieta-ar-latviesiem-ierinda.d?id=52476461

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Jānis Baumanis Rallijkross Reinis Nitišs World RX
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form