Nitiša jaunais izaicinājums – divu gadu rallija programma
Foto: Renārs Koris, reinisnitiss.com

Divkārtējais FIA Eiropas čempions rallijkrosā Reinis Nitišs pieņēmis lēmumu par jaunu izaicinājumu savā autosportista karjerā un 2020. gadā startēs rallijā. Piedaloties Latvijas un Igaunijas rallija čempionātos, Nitišs plāno pilnvērtīgi sagatavoties 2021. gada FIA pasaules rallija čempionātam junioriem, informēja sportista pārstāvji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Reinis Nitišs teju desmit gadus ir startējis rallijkrosā, izcīnījis divus FIA Eiropas čempiona titulus (2013. gadā priekšpiedziņas "Super1600" klasē; 2018. gadā pilnpiedziņas "Supercar" klasē), astoņas reizes kāpis uz goda pjedestāla kādā no FIA pasaules rallijkrosa čempionāta posmiem, 2014. gadā sasniedzis trešo vietu sezonas kopvērtējumā un joprojām saglabā FIA pasaules rallijkrosa čempionāta posma jaunākā uzvarētāja statusu. Šo gadu laikā, treniņu programmas ietvaros, Nitišs startējis arī vairākos rallijos Latvijā un Igaunijā, kur, neskatoties uz mazo pieredzi šajā autosporta disciplīnā, un sacenšoties ar reģiona ātrākajiem pilotiem, demonstrējis konkurētspējīgu sniegumu.

"Aizvadītie mēneši ir bijuši ļoti spraigi. Sākot ar lēmuma pieņemšanu, plānu veidošanu, atbalstītāju piesaisti, komandas formēšanu un beidzot ar rallija auto iegādi un treniņiem. Tās daudziem, protams, būs negaidītas pārmaiņas manā autosportista karjerā. Rallijkross ir ļoti azartisks un spraigs sporta veids. Tomēr, lai arī pērnā sezona pierādīja, ka varu būt starp ātrākajiem, nepieciešamais līdzfinansējums startiem pasaules čempionātā ir pārāk liels, lai varētu veikt pilnu sezonu augstākā līmeņa komandā," iesāka Reinis Nitišs. "Tādēļ pieņēmu lēmumu par jaunu izaicinājumu, kur varam braukt pilnu sezonu, uzstādīt augstus mērķus un cīnīties par tiem!"

2020. gadā Nitišs kopā ar pieredzējušo rallija stūrmani Andri Mālnieku startēs ar priekšpiedziņas "Ford Fiesta R2" auto un plāno attīstīt pilota rallija iemaņas, vienlaikus cīnoties par čempiona tituliem Latvijas, Igaunijas un Baltijas rallija čempionātos. Iespēju robežās ekipāža plāno arī piedalīties rallijos ārpus Baltijas reģiona, lai gūtu pieredzi vēl nezināmos sportiskajos apstākļos.

"Es ļoti labi apzinos, ka mana līdzšinējā pieredze rallijā ir salīdzinoši neliela un es būšu iedzinēja lomā pret jauniešiem, kuri šajā disciplīnā startē jau vairākus gadus. Tieši tādēļ šo pirmo gadu kopā ar Andri Mālnieku aizvadīsim apgūstot sportu, braucot daudz treniņus, un nemitīgi strādājot pie prasmju attīstības. Tas gan nemaina uzstādījumu – jau šogad cīnīties par čempiona tituliem Baltijā," turpināja Nitišs.

2021. gadā ekipāža Nitišs / Mālnieks plāno izmantot Baltijas rallijos uzkrāto pieredzi, lai veiktu pilnu sezonu FIA pasaules rallija čempionātā junioriem (JWRC). Attīstības procesā sportisti strādās arī ar pieredzējušiem treneriem un mentoriem – Matiasu Ekstromu un Māri Neikšānu.

"Dažu pēdējo gadu laikā Reinis sevi ir pierādījis rallijkrosā, un viņam ir gan talants, gan ātrums. Es ticu, ka viņam ir arī nepieciešamā inteliģence un izpratne par sportu, lai kļūtu par izcilu rallija pilotu," Matiass Ekstroms, FIA pasaules čempions rallijkrosā, divkārtējs DTM čempions.

"Ar Reini jau esam aizvadījuši vairākus rallijus un treniņus un šī sadarbība allaž bijusi profesionāla un patīkama. Mums ir uzstādīti augsti mērķi un mēs zinām, ka to sasniegšana nenāksies viegli, taču esam gatavi strādāt," iesāk ekipāžas stūrmanis Andris Mālnieks. "Rallijkrosā liela daļa no snieguma ir tieši braucēja rokās, taču rallijā rezultāts ir atkarīgs no mūsu abu sadarbības – stenogrammas sastādīšana un dzirdēšana būs lielākie izaicinājumi šī jaunā posma sākumā, un tās ir lietas, kur es varu palīdzēt ar savu bagātīgo pieredzi."

"Esmu pateicīgs saviem atbalstītājiem un komandai, kas šajā jaunajā izaicinājumā strādā kopā ar mani, un esmu apņēmības pilns sasniegt nosprausto mērķi. 2021. gads jau būs nākamais solis augstāk pa attīstības kāpnēm, pasaules rallija čempionātā mērojoties spēkiem ar pasaules talantīgākajiem un ātrākajiem jaunajiem rallija pilotiem," noslēgumā sacīja Nitišs.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

DTM FIA Rallijkross Rallijreids Reinis Nitišs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form